Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ruch Narodowy rozważa start w wyborach

0
Podziel się:

- Gardzimy wami, politykami z łaski obcych, bogaczami z przekrętów, pustymi celebrytami - mówi Robert Winnicki, członek ugrupowania.

Na zdj. Robert Winnicki
Na zdj. Robert Winnicki (ADAM GUZ/REPORTER)

Jesienią zapadnie decyzja, czy Ruch Narodowy weźmie udział w wyborach - zapowiedzieli podczas sobotniego kongresu w Warszawie jego liderzy. Ich zdaniem celem Ruchu jest _ obalenie republiki okrągłego stołu _ i _ wojna z lewactwem _.

W kongresie wzięli udział przedstawiciele kilkudziesięciu organizacji prawicowych, wchodzących w skład Ruchu Narodowego lub z nim współpracujących, m.in. Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego, Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Unii Polityki Realnej, Ruchu Wolności oraz organizacji lokalnych.

Członek kierującej Ruchem rady decyzyjnej Robert Winnicki zapowiedział w przemówieniu, że jesienią zapadnie decyzja, czy Ruch weźmie udział zbliżających się wyborach - do Parlamentu Europejskiego, samorządowych, parlamentarnych. Jak wyjaśnił, podczas jesiennych konwencji wojewódzkich Ruchu jego członkowie zadecydują o tym w referendum. Dodał, że obecnie kończy się proces tworzenia struktur wojewódzkich Ruchu Narodowego, a następnym etapem będzie budowa struktur powiatowych.

Winnicki podkreślił, że hasło _ obalić republikę okrągłego stołu _ - sformułowane podczas marszu niepodległości 11 listopada zeszłego roku - jest wciąż aktualne. _ - Chcemy powiedzieć bardzo wyraźnie dzisiejszej klasie politycznej, elitom republiki okrągłego stołu: "wasz czas już minął, wasz czas dobiega końca" _ - mówił, wywołując oklaski.

_ - Nie wierzymy w system, który zbudowaliście w naszym kraju. Naszym kraju, bo jesteśmy Polakami. Nie Europejczykami, nie obywatelami świata, ale Polakami. Gardzimy wami, politykami z łaski obcych, bogaczami z przekrętów, pustymi celebrytami _ - dodał.

Przemysław Holocher, były szef ONR, mówił, że to nie sztuka być opozycją, jak PiS, które dostaje tylko milion złotych mniej państwowej subwencji niż rządząca PO. Jego zdaniem obecna opozycja udaje głośno oburzoną, a po cichu aprobuje _ wszystko to, co utrzymuje republikę okrągłego stołu _.

Winnicki zapowiedział, że Ruch będzie walczył o prawdę historyczną i _ jednoznaczny stosunek do komunizmu _. _ - Nie może być tak, że SLD zapowiada, że w Sejmie będą świętowane urodziny czerwonego mordercy Jaruzelskiego. Jeśli komuniści zdecydują się na taką hucpę, Ruch Narodowy zablokuje wszystkie wejścia do Sejmu i nie dopuści do tej żenującej imprezy _ - podkreślił, powodując długie oklaski.

_ - Lewactwo w Polsce spod znaku _Krytyki Politycznej, spod znaku Palikota, spod znaku SLD to są poglądy, organizacje i ideologie, które z Polską i polskością nie mają nic wspólnego - przekonywał. Zdaniem działacza Ruchu jest to _ ideologiczna opresja _, którą trzeba odeprzeć. _ - Trzeba sobie powiedzieć jasno. Albo my albo oni. To jest wojna _ - podkreślił dodając, że Ruch narodowy zepchnie _ to lewactwo _ na _ kulturowy, społeczny i polityczny margines _.

Winnicki powiedział też, że Ruch nie godzi się na coraz popularniejszą w Europie zachodniej ideologię multikulturalizmu, a także na osiedlanie się w Polsce muzułmańskich imigrantów. _ Polska jest i ma pozostać krajem słowiańskim i chrześcijańskim _ - dodał.

Inny lider Ruchu Artur Zawisza podkreślił, że Polska była przez wieki wielka nie tylko dzięki zajmowanemu terytorium, ale _ nade wszystko siłą ducha _, bo broniła całej Europy przed najazdami obcych cywilizacji - jak przed Tatarami w XIII wieku, czy Turkami w XVII wieku.

_ - Tak jak wyszliśmy z komunistycznego Układu Warszawskiego, tak wypowiemy unijny Traktat Lizboński _ - podkreślił, powodując aplauz na sali. _ Ruch Narodowy przyrzeka wypowiedzieć traktat podpisany przez prezydenta (Lecha) Kaczyńskiego i skierowany do głosowania przez premiera (Donalda Tuska)
, a odbierający suwerenność Rzeczypospolitej Polskiej _ - dodał.

Zapowiedział też, że z gmachów publicznych zostaną usunięte _ wywieszane tam bezprawnie wieszane unijne flagi _. _ W Polsce będzie powiewać tylko biało-czerwona _ - podkreślił. Przekonywał też, że Polska nie powinna przyjmować waluty euro. _ Nie pokłonimy się unijnemu bękartowi, jakim jest waluta euro. (...) Zachowamy polskiego złotego po wsze czasy _ - przekonywał. Jego zdaniem przyjęcie przez Polskę paktu fiskalnego było złamaniem konstytucji, bo _ suwerenne kompetencje państwa zostały oddaje zagranicy zwykłą większością głosów _.

Winnicki podkreślał w swoim przemówieniu, że zarzut, iż Ruch Narodowy dąży do chaosu jest bezpodstawny. _ Ruch Narodowy tworzy społeczno-polityczną nieumundurowaną armię, która ma w Polsce przywrócić porządek _ - zaznaczył, wywołując brawa.

Jak wyjaśnił, jednym z postulatów Ruchu jest zmiana systemu politycznego w Polsce na prezydencki, albo kanclerski tak, aby zakończyć _ nieustanne wojny między kancelariami prezydenta i premiera _.

Podkreślił też potrzebę ograniczenia liczby ustaw tworzonych w parlamencie, _ ukrócenia wszechwładzy sędziów _ przez zwiększenie kompetencji ławników i uproszczenia procedury sądowej. Jego zdaniem zmian wymagają też resorty siłowe, by policja i służby specjalne nie były być wykorzystywane do walki z grupami narodowymi, kibicami. Uważa, że konieczny jest też powrót do wykształcenia ogólnego i odbudowania szkolnictwa zawodowego, a także reforma szkolnictwa wyższego, _ by nie było fabryką bezrobotnych _.

Przedstawiciel Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej (USOPAŁ) Ryszard Parulski odczytał list szefa tej organizacji Jana Kobylańskiego, w którym ten napisał m.in., że polityka szefa MSZ Radosława Sikorskiego _ nie ma nic wspólnego z polską racją stanu. _

W kongresie brali udział prawicowi publicyści oraz przedstawiciele zagranicznych organizacji społecznych i politycznych, m.in. węgierskiej partii Jobbik. Zaprezentowano też grupę doradców, którzy mają współpracować z Ruchem. Wśród nich znaleźli się m.in.: Ryszard Bender, Rafał Ziemkiewicz, Stanisław Michalkiewicz i Romuald Szeremietiew. Uczestnicy podpisali deklarację ideową, która powstała w końcu marca. Wśród postulatów zawartych w deklaracji jest zachowanie tożsamości narodowej opartej o wartości chrześcijańskie, obrona rodziny pojmowanej jako małżeństwo kobiety i mężczyzny, a także dążenie do zachowania złotego, jako waluty narodowej. _ Podejmujemy walkę z promocją kosmopolityzmu i płytko pojętej nowoczesności, by na powrót uczynić nasz naród dumną i silną wspólnotą _ - napisano w deklaracji.

Czytaj więcej w Money.pl
Ziobro chce kopać. Potrzebuje 700 milionów Prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zapowiedział dzisiaj w Elblągu, że posłowie jego ugrupowania złożą w najbliższych dniach w Sejmie uchwałę dotyczącą przekopania Mierzei Wiślanej.
Namawia do cięć, a sama jest bardzo hojna Opozycja ostrzega, że obietnice będą kosztować budżet 28 mld euro.
Co zyska Polska na wyborach w Niemczech? Sondaże dają jak na razie zdecydowaną przewagę ubiegającej się po raz trzeci o fotel kanclerza Angeli Merkel i jej CDU nad SPD. Polsce może to być nie na rękę.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)