Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rrądy w Egipcie. Islamiści stosuja tortury?

0
Podziel się

Amnesty International zażądała wczoraj natychmiastowego wszczęcia śledztwa w sprawie zarzutów o stosowanie tortur przez zwolenników obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego.

na zdj. Mohammed Mursi
na zdj. Mohammed Mursi (Marzouk113/cc/wikimedia)
bEqZSOzp

Amnesty International zażądała wczoraj natychmiastowego wszczęcia śledztwa w sprawie zarzutów o stosowanie tortur przez zwolenników islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego, obalonego na początku lipca przez armię - głosi komunikat organizacji.

_ - Pewne dowody, w tym relacje osób, które przeżyły, wskazują na to, że zwolennicy odsuniętego od władzy prezydenta Mohammeda Mursiego torturowali osoby należące do wrogiego im obozu politycznego _ - czytamy w oświadczeniu Amnesty International.

Przeciwnicy Mursiego byli _ pojmowani, bici, rażeni prądem, ranieni nożami _ - informuje organizacja w swym komunikacie, wzywając do _ pilnego wszczęcia śledztwa w tej sprawie _.

bEqZSOzr

Amnesty International ostrzega jednak, że obecne władze nie powinny wykorzystywać informacji _ o domniemanych torturach, by karać zbiorowo wszystkich zwolenników Mursiego i uciekać się do stosowania przesadnej przemocy w celu rozproszenia ich siedzących protestów _.

Wcześniej w piątek dziesiątki tysięcy osób zgromadziły się w piątek po świątecznych modlitwach w kilku miastach Egiptu, by zaprotestować przeciw obaleniu Mursiego.

W środę władze zapowiedziały, że podobne protesty nie będą dłużej tolerowane. Demonstracje mają jak dotąd pokojowy charakter, ale egipskie siły bezpieczeństwa przygotowują się na ewentualne zamieszki.

Od obalenia Mursiego przez wojsko 3 lipca jego zwolennicy, rekrutujący się głównie z Bractwa Muzułmańskiego oraz innych organizacji islamistycznych, protestują niemal codziennie na ulicach egipskiej stolicy.

bEqZSOzx
Czytaj więcej w Money.pl
Rywalizujące manifestacje w Tunezji Tysiące zwolenników islamistycznego rządu Tunezji oraz jego przeciwników wyszło na ulice Tunisu.
Żałoba narodowa po śmierci 8 żołnierzy Oficjalna telewizja przerwała normalny program pokazując poległych i rannych żołnierzy oraz nadając wersety z Koranu i patriotyczne pieśni.
Polski dziennikarz w rękach islamistów Agencja Reuters informuje, że w Syrii uprowadzono polskiego fotoreportera Marcina Sudera.
bEqZSOzS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)