Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rozmowy o Ukrainie bez udziału Polski

0
Podziel się:

W Mediolanie trwa szczyt Europa-Azja. Jednym z jego głównych punktów ma być dzisiejsze spotkanie Władimira Putina z Petrem Poroszenką.

premier Polski Ewa Kopacz
premier Polski Ewa Kopacz (Stanisław Kowalczyk / East News)
bEKgnSYB

W Mediolanie trwa szczyt Europa-Azja. Przywódcy Unii Europejskiej i Azji będą rozmawiać między innymi o sytuacji na Ukrainie. Ewa Kopacz ma zaplanowaną rozmowę z prezydentem tego kraju Petrem Poroszenką.

O 8.00 spotkanie Poroszenko-Putin z udziałem prezydentów: Ukrainy i Francji, premier Wielkiej Brytanii, szef KE i przewodniczący RE oraz przyszła szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini. Nie będzie tam przedstawiciela Polski.

Premier Ewa Kopacz była o to pytania przez dziennikarzy. _ Skład spotkania ustalał oczywiście gospodarz szczytu i ma do tego pełne prawo - _ powiedziała. Dodała, że jej stanowisko w sprawie Ukrainy jest jednoznaczne: jeśli chcemy pomóc Ukrainie, to Unia Europejska musi mówić jednym głosem w sprawie Ukrainy.

bEKgnSYD

Wczoraj między 18 a 20 miało dojść do spotkania Putin-Poroszenko z udziałem prezydenta Włoch i kanclerz Niemiec. Zostało jednak odwołane, bo prezydent Rosji nie dotarł do Mediolanu na czas. Ostatecznie późnym wieczorem doszło do rozmowy Merkel-Putin.

Czytaj więcej w Money.pl
Szczyt Azja- Europa. Putin spóźniony na kolacji Prezydent Rosji Władimir Putin przyleciał w czwartek do Mediolanu na szczyt Azja- Europa (ASEM).
Poroszenko i Putin będą rozmawiać. Pokój? Prezydenci Ukrainy i Rosji, Petro Poroszenko i Władimir Putin, uzgodnili telefonicznie format rozmów, które przeprowadzą w czwartek w Mediolanie na marginesie szczytu Azja Europa (ASEM) - podały służby prasowe Poroszenki.
bEKgnSZe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)