Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rozbity gang narkotykowy na Śląsku. Policja zatrzymała 23 osoby

0
Podziel się:

Za handel narkotykami przywódcom grupy grozi nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

Rozbity gang narkotykowy na Śląsku. Policja zatrzymała 23 osoby
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

13 tys. porcji marihuany rozprowadził rozbity przez żywiecką policję gang handlarzy narkotykami. Zatrzymane zostały 23 osoby, którym policjanci udowodnili popełnienie ponad 70 przestępstw.

Zespół prasowy śląskiej policji podał w piątek, że 19 członków grupy zajmującej się handlem narkotykami to mężczyźni w wieku od 17 do 28 lat, wszyscy są mieszkańcami powiatu żywieckiego. Pozostałe cztery osoby to nieletni w wieku od 14 do 16 lat, nie podlegają przepisom Kodeksu karnego i odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Część spośród zatrzymanych odpowie za posiadanie i udzielanie substancji odurzających, za co grozi do trzech lat więzienia. Kilku członków grupy jest podejrzanych o popełnienie cięższych przestępstw narkotykowych - prowadzenie nielegalnej uprawy konopi indyjskich oraz wprowadzenie do obrotu znacznych ilości marihuany. Dwóch z nich żywiecki sąd aresztował na trzy miesiące, trzech kolejnych zostało objętych policyjnym dozorem.

Według ustaleń policji, członkowie grupy przez 1,5 roku rozprowadzili ponad 13 tys. tzw. działek dilerskich marihuany. W czasie przeszukań policjanci zabezpieczyli marihuanę, z której można było wykonać ponad sto kolejnych porcji.

Za handel narkotykami przywódcom grupy grozi nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Wiózł do Polski prawie 14 kg marihuany Grzegorz. B. usłyszał zarzut przywozu na teren naszego kraju znacznej ilości środków odurzających.
Opodatkują marihuanę. Bardzo wysoki podatek Szacuje się, że do kasy stanowej wpłynie z tego tytułu ok. 70 mln dolarów rocznie.
Koniec z więzieniem za "skręta"? Debatę na temat przyszłości polskiej polityki narkotykowej zorganizowali wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka i Polska Sieć Polityki Narkotykowej (PSPN).
Leczenie marihuaną legalne w Nowym Jorku To już 21. stan, gdzie dopuszcza się ograniczone zażywanie tej substancji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)