Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dealer
13.12.2009 16:28

Rozbito gang dealerów narkotyków

W skład 11. osobowej grupy wchodzili m.in. taksówkarz, pseudokibic i właściciel lokalu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ftwitty/iStockphoto)

11 osób, w tym 35-letniego szefa gangu dealerów narkotyków działającego na terenie Warszawy zatrzymali stołeczni policjanci. W skład grupy wchodzili m.in. kierowca jednej ze stołecznych korporacji taksówkowych, pseudokibic i właściciel lokalu na Bemowie.

_ - Sprawa wyszła na jaw dzięki policjantom z wydziału kryminalnego zajmujących się zwalczaniem przestępczości wśród pseudokibiców. To oni wpadli na trop siatki dealerów _ - powiedziała Dorota Tietz z zespołu prasowego KSP.

Jak dodała, do pierwszych zatrzymań doszło na warszawskim Pl. Bankowym. Tam podczas transakcji wpadli: jeden z dealerów - 34-letni Michał S. i nabywca, 52-letni Mirosław Z. _ Funkcjonariusze ustalili, że na czele grupy stoi 35-letni Michał J. a narkotyki są porcjowane w jednym z lokali na warszawskim Bemowie _ - dodał Tietz.

Przygotowano akcję, w której uczestniczyli m.in. policjanci z wydziału kryminalnego i antyterroryści. W kilkunastu miejscach w całej stolicy zatrzymano w sumie 11 osób. _ Funkcjonariusze zabezpieczyli też 2 kg haszyszu, 500 g marihuany, 220 g kokainy - o wartości czarnorynkowej 120 tys. zł oraz ok. 400 tys. w zł, euro i dolarach, które prawdopodobnie pochodziły ze sprzedaży narkotyków _ - dodała Tietz.

Zatrzymani odpowiedzą za posiadanie i handel narkotykami - grozi za to nawet do 10 lat więzienia. Cztery osoby zostały już aresztowane, trzy objęto dozorem policyjnym, a jedna dobrowolnie poddała się karze. Trzy pozostałe po przesłuchaniu zwolniono do domu.

_ - Sprawa jest rozwojowa, nie wykluczamy kolejnych zatrzymań _ - dodała Tietz.

Tagi: dealer, narkotyki, policja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz