Notowania

Przejdź na
handel narkotykami
09.02.2011 10:30

Rozbili polsko-czeski gang narkotykowy

Grupa zajmowała się nielegalną produkcją, handlem i przemytem metaamfetaminy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Polsko-czeską grupę przestępczą, zajmującą się m.in. produkcją jednej z pochodnych amfetaminy, rozbili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego. Produkcja odbywała się w Wiśle, przestępcy wykorzystywali jeden z dostępnych na rynku leków.

Jak poinformował rzecznik prasowy śląskiej policji podinspektor Andrzej Gąska, podczas akcji CBŚ oficerowie schwytali czterech członków grupy. Obok dwóch Polaków zatrzymano dwóch Czechów, wśród nich 50-letniego głównego producenta odpowiedzialnego też za podobną działalność na terenie swojego kraju.

Wiadomo, że grupa zajmowała się nielegalną produkcją, handlem i przemytem dużych ilości narkotyków, przede wszystkim silnie uzależniającej pochodnej amfetaminy, tzw. metamfetaminy. Metamfetamina produkowana była na terenie jednej z posesji w Wiśle, gdzie przestępcy zbudowali kompletną linię produkcyjną.

Do produkcji narkotyku wykorzystywano składnik odzyskiwany z powszechnie dostępnego na rynku leku. Podczas akcji śledczy przejęli blisko 4,5 tysiąca tabletek tego lekarstwa i inne substancje pomocnicze, z których można by wyprodukować około 10 tysięcy działek narkotyku, a także kilkadziesiąt gramów już wyprodukowanej metamfetaminy

Spośród czterech zatrzymanych w wieku od 25 do 50 lat, trzech zostało już tymczasowo aresztowanych, a jedną osobę objęto dozorem policji i poręczeniem majątkowym. Za produkcję, handel i przemyt narkotyków na dużą skalę, każdemu z zatrzymanych może grozić kara do 15 lat więzienia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t97906.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hiszpanie;rozbili;jeden;z;najgrozniejszych;gangow;narkotykowych,210,0,674770.html) Hiszpanie rozbili jeden z najgroźniejszych gangów narkotykowych Aresztowano 10 osób i przejęto sporą ilość heroiny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t75505.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bosnia;wielka;oblawa;na;gangsterow,61,0,622909.html) Bośnia: wielka obława na gangsterów Zatrzymano kilkadziesiąt osób podejrzanych o przemyt narkotyków i broni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/t73809.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/skonfiskowali;4;tony;narkotykow,163,0,760739.html) Skonfiskowali 4 tony narkotyków Tadżykistańscy policjanci przechwycili przemycane heroinę, opium i marihuanę.
Tagi: handel narkotykami, narkotyki, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz