Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samochody
14.03.2013 11:24

Rozbili gang handlujący częściami z kradzionych aut

Zatrzymane osoby zajmowały się handlem lub pomagały w ukryciu rozłożonych na części aut.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Willeecole/Dreamstime)

Straż Graniczna wspólnie z policjantami CBŚ rozbili grupę przestępczą handlującą częściami z kradzionych na terenie Europy samochodów luksusowych marek. W dziupli na terenie woj. mazowieckiego odnaleziono części z 30 pojazdów, m.in. bmw, porsche, audi, mercedes.

W akcji uczestniczyli funkcjonariusze Straży Granicznej z Chełma oraz policjanci z białostockiego Centralnego Biura Śledczego.

_ - Niektóre z aut nie figurowały jeszcze w bazach pojazdów utraconych. Wszystkie pochodziły z roczników 2009-2012 _ - powiedziała dziś rzeczniczka komendanta głównego SG Agnieszka Golias.

Jak poinformowała, zatrzymane osoby zajmowały się handlem lub pomagały w ukryciu rozłożonych na części aut.

Funkcjonariusze nie ujawniają, ile osób zatrzymano, ani miejsca dziupli, ponieważ w tej sprawie planowane są kolejne zatrzymania. _ - Sprawa na obecnym etapie prowadzonych czynności ma charakter rozwojowy _ - podkreśliła Golias.

W wyniku przestępczego procederu skradziono auta o łącznej wartości około 3 mln zł. Odzyskano mienia o wartości nie mniejszej niż 200 tys. zł - informuje SG.

Czytaj więcej w Money.pl
Zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów Zatrzymano ośmiu obywateli Macedonii i dwóch mieszkańców województwa lubuskiego.
Handel bronią w Polsce? Zatrzymali 10 osób Na terenie Czech funkcjonował rezydent, który zajmował się zaopatrzeniem w broń. Potem była ona sprzedawana w Polsce członkom grup przestępczych.
Zmiany w policji? Zobacz pomysły opozycji Partia proponuje także zmiany w ustawie o policji, które wyodrębniłyby Centralne Biuro Śledcze ze struktur komendy głównej.
Tagi: samochody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz