Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rozbierane zdjęcia księcia Harry'ego bez publikacji w Wielkiej Brytanii

0
Podziel się:

Żadna z gazet nie zamieściła zdjęć ani w druku, ani w internecie.

Rozbierane zdjęcia księcia Harry'ego bez publikacji w Wielkiej Brytanii
(Secret Pilgrim/CC/Flickr)

Prawnicy reprezentujący następcę brytyjskiego tronu, księcia Walii Karola ostrzegli krajowe tytuły prasowe przed skutkami opublikowania kompromitujących zdjęć księcia Harry'ego. Żadna z gazet nie zamieściła zdjęć ani w druku, ani w internecie.

Firma prawnicza Harbottle&Lewis za pośrednictwem komisji rozpatrującej skargi na prasę (Press Complaints Commission) ostrzegła, że w ocenie dworu księcia Karola publikacja oznaczałaby naruszenie jednego z punktów zbioru zasad PCC.

Ostrzeżenie wydano po tym, jak niektóre brytyjskie tytuły prasowe wyraziły chęć zakupienia zdjęć księcia, opublikowanych wczoraj przez amerykański portal TMZ. Widać na nich m.in., jak 27-letni Harry rozebrany do rosołu obejmuje kobietę w stroju Ewy. Według TMZ to efekt rozbieranej zabawy w prywatnym hotelowym apartamencie w Las Vegas z przypadkowo spotkaną grupą osób.

Gazety brytyjskie nie opublikowały najbardziej wymownych zdjęć, choć podobnych oporów nie miała prasa irlandzka. Brytyjskie media zachowały nietypową wstrzemięźliwość nie tylko z powodu ostrzeżenia dworskich prawników. Drugim powodem jest trwające dochodzenie przed komisją lorda Levesona badające etyczne standardy mediów, wszczęte w reakcji na niedawną aferę podsłuchową.

Pełne rozmiary tej afery, która wstrząsnęła brytyjskimi mediami, wyszły na jaw latem 2011 roku. Okazało się, że pracownicy tabloidów należących do koncernu medialnego Ruperta Murdocha włamywali się do telefonów znanych osobistości, by zdobyć informacje.

Incydent z udziałem wnuka Elżbiety II, trzeciego w sukcesji do tronu jest uznawany za wielki ambaras dla rodziny królewskiej, tym bardziej, że wydarzył się tuż po uznanych za bardzo udane obchodach 60-lecia panowania monarchini. Książę Harry zawsze miał w sobie awanturniczą żyłkę i swoim zachowaniem szokował nie od dziś, ale spece od wizerunku od wielu miesięcy intensywnie pracowali nad tym, by pokazywał się publicznie w społecznie użytecznych rolach.

Eksperci ds. bezpieczeństwa, cytowani dziś przez agencję Associated Press, wskazują, że ochrona księcia mogła zrobić więcej, by uchronić go przed kłopotami. Nie zgadzają się z oceną szefa Scotland Yardu Bernarda Hogan-Howe'a, który oświadczył wczoraj, że rolą eskorty księcia jest _ chronienie go, a nie regulowanie mu życia _.

Były ochroniarz księżnej Diany i jej synów Ken Wharfe zastanawia się w rozmowie z AP, czemu policja nie skontrolowała gości księcia i nie poprosiła ich o pozostawienie telefonów komórkowych przy wejściu do apartamentu hotelowego. Zaś Dai Davies, były szef wydziału ochrony dworu wskazuje, że _ funkcjonariusz ma strzec swego mocodawcę, czasami również strzec go przed nim samym _.

Czytaj więcej w Money.pl
Książe Harry gra w rozbieranego... bilarda Amerykański portal TMZ zamieścił zdjęcia rozebranego do rosołu trzeciego w sukcesji do tronu Harry'ego w towarzystwie dziewcząt, z którymi grał w rozbieranego bilarda.
Facebook wreszcie kasuje usunięte zdjęcia Jeszcze do niedawna w internecie dostępne były zdjęcia wykasowane przez użytkowników trzy lata temu.
Taki będzie finał skandalu w Watykanie Były kamerdyner papieża Benedykta XVI, Paolo Gabriele odpowie przed sądem - ogłosił Watykan.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)