Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sankcje wobec rosji
20.03.2014 21:27

Rosyjskie sankcje wobec USA. Co na to politycy?

Republikański senator USA John McCain, objęty dzisiaj rosyjskimi sankcjami wizowymi, ironizował, że przyjdzie mu anulować wakacje na Syberii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(United States Congress)
John McCain

W podobnym tonie reagowali inni kongresmeni, którzy twierdzą, że są dumni z takiego potraktowania ich przez Moskwę.

_ Sądzę, że będzie to oznaczać, że moje wiosenne wakacje na Syberii są już nieaktualne, że utraciłem akcje w Gazpromie i że moje tajne konto w moskiewskim banku zostało zamrożone _ - mówił McCain.

Zapewnił w komunikacie, że nigdy nie ustanie w wysiłkach na rzecz _ wolności, niepodległości i integralności terytorialnej Ukrainy, wraz z Krymem _. Republikanin jest jednym najbardziej zagorzałych sprzymierzeńców Ukrainy w obecnym kryzysie. W ostatni weekend przewodził amerykańskiej delegacji parlamentarnej w Kijowie.

Również szef senackiej komisji spraw zagranicznych Robert Menendez oświadczył na Twitterze, że jeśli wsparcie demokracji i suwerenności Ukrainy naraża na rosyjskie sankcje, _ to mu to odpowiada _.

_ Dumny z powodu wpisania na listę tych, którzy mieli wolę przeciwstawić się agresji (prezydenta Władimira) Putina _ - napisał, także na Twitterze, przewodniczący Izby Reprezentantów John Boehner.

Na Twitterze powstał nawet temat #SanctionedByPutin. Zgodnie z listą opublikowaną w czwartek przez Rosję zakazami wizowymi objęto sześcioro amerykańskich kongresmenów i troje doradców prezydenta Baracka Obamy.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto ludzie Putina, na których Obama nałożył sankcje Nowe amerykańskie sankcje wobec Rosji, ogłoszone dzisiaj przez prezydenta USA Baracka Obamę, obejmują ludzi z najbliższego otoczenia prezydenta Rosji.
"Zachodnie sankcje nie do przyjęcia" _ Mieszkańcy Krymu dokonali demokratycznego wyboru zgodnie z prawem międzynarodowym i Kartą Narodów Zjednoczonych, co Rosja akceptuje i respektuje - _ głosi oświadczenie rosyjskiego MSZ.
Doradcy Obamy myślą, jak ukarać Rosję Prezydencka administracja uważa, że dysponuje środkami, by poprzez sankcje bardzo zaszkodzić rosyjskiej gospodarce. Część doradców uważa, że należy z tej władzy skorzystać.
Tagi: sankcje wobec rosji, sankcje, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz