Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosyjskie obywatelstwo dla poprzednich władz Ukrainy

0
Podziel się:

Doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych przekonuje, że była to nagroda za wierną służbę i zniszczenie bezpieczeństwa narodowego, systemu obrony, praworządności i gospodarki Ukrainy.

Rosyjskie obywatelstwo dla poprzednich władz Ukrainy
(kmu.gov.ua)

Na jednym z portali społecznościowych doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko napisał, że obywatelstwo dostali nie tylko były prezydent i premier, ale także ówczesny prokurator generalny Wiktor Pszonka wraz z rodziną.

Heraszczenko przekonuje, że była to nagroda za _ wierną służbę i zniszczenie bezpieczeństwa narodowego, systemu obrony, praworządności i gospodarki _ Ukrainy. Dekret Władimira Putina w tej sprawie jest jakoby utajniony.

Były dziennikarz portalu Ukraińska Prawda Serhij Leszczenko napisał na blogu, że rodzina byłego premiera Mykoły Azarowa mieszka pod Moskwą na elitarnym zamkniętym osiedlu. Na dowód przedstawia dokumenty. Wartość majątku Azariowa to 8,5 miliona dolarów.

Wcześniej pojawiały się informacje o innych byłych przedstawicielach ukraińskich władz, którzy żyją komfortowo w Rosji. Nigdy jednak nie przedstawiono potwierdzających to dokumentów.

Czytaj więcej w Money.pl
Sankcje wobec ludzi z otoczenia Janukowycza Nowy premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk twierdzi, że podczas trzech lat prezydentury Janukowycz sprzeniewierzył ok. 37 miliardów dolarów.
Rosyjskie wojska znów na granicy. Tym razem... Strona rosyjska prowadzi zwiad z powietrza z pomocą samolotów bezzałogowych.
Rosja chce wejść na Ukrainę. Siergiej Ławrow wzywa do poparcia misji humanitarnej Barack Obama i David Cameron ostrzegają Moskwę: _ Jakakolwiek rosyjska interwencja będzie nielegalna. Sankcje będą surowe! _
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)