Notowania

Rosyjskie manewry. Dwa nowe bombowce u wybrzeży Norwegii

- Takie samoloty były wcześniej obserwowane i identyfikowane przez państwa NATO w innych miejscach, ale jeszcze nigdy nie były widziane u wybrzeży Norwegii - stwierdził rzecznik norweskich sił powietrznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Евгений Пурель /Wikimedia (CC BY-SA 3.0))
Su-34 na pokazach lotniczych.

Zdjęcia bombowca, zaobserwowanego pod koniec października u wybrzeży regionu Finnmark, ujawniły norweskie siły powietrzne. Zauważony Su-34 to najnowszy typ samolotów rosyjskiej obrony powietrznej, wprowadzony do czynnej służby dopiero w czerwcu tego roku.

Dwa nowe rosyjskie myśliwce bombardujące Su-34 zbliżyły się do norweskiego wybrzeża 28 października. Bombowiec przystosowany jest do przewozu broni jądrowej, ale ten zaprezentowany na zdjęciu przez norweskie wojsko ma lekkie uzbrojenie, rakiety powietrze-powietrze oraz dodatkowy zbiornik na paliwo.

_ - Tego typu samoloty były wcześniej obserwowane i identyfikowane przez państwa NATO w innych miejscach, ale jeszcze nigdy nie były widziane na północnych obszarach ani u wybrzeży Norwegii _ - stwierdził rzecznik norweskich sił powietrznych Brynjar Stordal.

Według Stordala z rosyjskiej bazy na Półwyspie Kolskim wyruszyło w sumie 10 samolotów, dwa z nich, Su-34, skręciły w kierunku norweskiego wybrzeża. Jak podkreśla gazeta _ VG _ w pobliże terytorium Norwegii Rosja wysyła coraz bardziej zaawansowany technologicznie samoloty.

Czytaj więcej w Money.pl
Wojna wisiała na włosku? 40 incydentów Der Spiegel wymienia m.in. incydent z udziałem szwedzkiego samolotu pasażerskiego.
"Trasy rosyjskich samolotów prowokacyjne" Rosyjskie samoloty nie przekazały swoich planów lotu ani nie nawiązały kontaktu radiowego z cywilną kontrolą ruchu powietrznego, co mogło stanowić potencjalne zagrożenie dla cywilnej komunikacji lotniczej.
Wzrost aktywności ich samolotów nad Europą Stosunki między NATO i Rosją pozostają napięte od dokonanej w marcu przez Rosję aneksji należącego do Ukrainy Półwyspu Krymskiego.
Tagi: rosyjskie manewry wojskowe, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz