Notowania

rosja
15.12.2014 23:10

Rosyjski minister gotów uderzyć w Hollywood

Minister kultury Władimir Miedinski jest gotów omówić ograniczenie rozpowszechniania w Federacji Rosyjskiej produkcji hollywoodzkich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fabio Mori/cc/Flickr)

Minister kultury Rosji Władimir Miedinski powiedział, że jest gotów omówić ograniczenie rozpowszechniania w Federacji Rosyjskiej produkcji hollywoodzkich, jeśli Duma Państwowa zacznie poważnie rozpatrywać tę kwestię.

Według Miedinskiego w Rosji hollywoodzkie filmy stanowią w przybliżeniu 70 procent dystrybucji.

_ - W Chinach to średnio 20 filmów rocznie, oni to ograniczają. My mamy wolny rynek. Jeśli Duma Państwowa zaczęłaby poważnie rozpatrywać sprawę ograniczenia produkcji hollywoodzkich z takich czy innych przyczyn, to my też, z przyjemnością... Spotkajmy się, podyskutujmy. Problem jest. A ja jestem ostatnim na tej sali stronnikiem Hollywoodu _ - powiedział szef rosyjskiego resortu kultury w odpowiedzi na propozycję deputowanych Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF), by ograniczyć udział hollywoodzkich filmów na rosyjskich ekranach - pisze agencja RIA-Nowosti.

Miedinski spotkał się w poniedziałek z deputowanymi Dumy z frakcji KPRF. Kilka dni wcześniej minister Miedinski powiedział, że państwo nie będzie wspierać finansowo filmów ukazujących życie w Rosji w negatywnym świetle. Minister wypowiedział się na ten temat na forum kulturalnym w Petersburgu.

Czytaj więcej w Money.pl
NATO o "aktywności" rosyjskiego lotnictwa Sposób przeprowadzania lotów przez rosyjskie samoloty wojskowe stanowi zagrożenie dla cywilnego ruchu lotniczego - ocenił Jens Stoltenberg.
Rosja krytykuje ustawę USA i grozi odpowiedzią Siergiej Ławrow oznajmił, że Moskwa uważa za wrogi krok uchwaloną w ubiegłym tygodniu przez Kongres USA ustawę wyrażającą poparcie dla Ukrainy.
Drastycznie taniejąca ropa bije w Rosję. Rząd obetnie wydatki Ministerstwom określono limity, ale przyznano prawo do decydowania, które wydatki zostaną obcięte.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz