Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjski dziennikarz może zostać wydalony z Polski

0
Podziel się:

Rosyjski korespondent Leonid Swiridow, któremu MSZ odebrało akredytację, może zostać wydalony z Polski.

Rosyjski dziennikarz może zostać wydalony z Polski
(Keith Allison/Flickr)
bEUdasXp

Według informacji medialnych Leonid Swiridow miał być podejrzewany o działalność szpiegowską. Jednak jak ustaliła IAR nie było na to _ twardych _ dowodów. Nasi informatorzy mówią nam jedynie, że jego działalność _ wykraczała poza oficjalne obowiązki dziennikarza _.

Według naszych ustaleń władze podejrzewały Swiridowa o _ dziwne powiązania _ biznesowe i lobbing. Zwracają uwagę, że na przykład organizował wycieczki do Rosji dla polskich dziennikarzy.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało jedynie lakoniczny komunikat: _ Potwierdzamy, iż z dniem 24 października br. p. Leonid Sviridov utracił uprawnienia do posługiwania się tytułem korespondent zagraniczny akredytowany przy MSZ RP. Nie udzielamy dalszych komentarzy w sprawie. _

bEUdasXr
Czytaj więcej w Money.pl
Rozmowy o Ukrainie bez nas? "Mamy wiedzę" _ Nie wydaje mi się, aby Europa mogła podjąć decyzje bez polskiego głosu i polskiego zaangażowania. Mamy wiedzę i doświadczenie w kwestiach wschodnich i dobrą wolę, by te sprawy rozstrzygać _.
Rosja nakłada kolejne embargo na Polskę Rosjanie oskarżyli polskich producentów o łamanie zakazów pod przykrywką reeksportu. Kto ucierpi najbardziej?
Polska wśród największych wrogów Rosji Według sondażu wśród najlepszych przyjaciół Rosji znalazły się: Chiny, Białoruś, Kazachstan i Indie.
bEUdasXS
KOMENTARZE
(0)