Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosyjska pomoc dla ukraińskich separatystów. Szef MON Rosji zamieszany?

0
Podziel się:

Władze Ukrainy podejrzewają go o wspieranie ruchów separatystycznych i dążenia do zmiany granic terytorialnych państwa.

Rosyjska pomoc dla ukraińskich separatystów. Szef MON Rosji zamieszany?
(kremlin.ru/CC BY 3.0/wikimedia commons)

Sąd rejonowy dzielnicy Peczersk w Kijowie wydał nakaz doprowadzenia na przesłuchanie ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu (na zdjęciu), trzech deputowanych Dumy, izby niższej rosyjskiego parlamentu i związanego z Kremlem biznesmena.

Władze Ukrainy podejrzewają ich o wspieranie ruchów separatystycznych i dążenia do zmiany granic terytorialnych tego państwa. Zapowiedziały, że zostaną za nimi rozesłane międzynarodowe listy gończe.

Prócz Szojgu na liście znaleźli się znani politycy: lider rosyjskich komunistów Gienndij Ziuganow, szef Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimir Żyrinowski, szef frakcji partii Sprawiedliwa Rosja Siergiej Mironow oraz oligarcha Konstantin Małofiejew.

MSW Ukrainy wszczęło śledztwo przeciwko tym Rosjanom pod koniec lipca. Szef resortu Arsen Awakow mówił wówczas, że śledztwo, w którym figuruje Szojgu, wykazało, że jego ministerstwo wspierało "formowanie nielegalnych grup przestępczych, które działają w obwodach donieckim i ługańskim" na wschodzie Ukrainy.

Na początku lipca Sąd Rejonowy w Moskwie wydał nakaz aresztowania Awakowa. Wcześniej taki nakaz wydano wobec szefa obwodu dniepropietrowskiego i jednego z najbogatszych Ukraińców Ihora Kołomojskiego. Władze Rosji zarzucają im używanie zabronionych środków i metod prowadzenia wojny, uniemożliwianie wykonywania pracy dziennikarzom i uprowadzenia ludzi w południowo-wschodnich regionach Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama i Hollande wzywają Putina do pomocy _ Trwałe rozwiązanie kryzysu na Ukrainie może być tylko polityczne _ - podkreśliły głowy państw.
Po okrągłym stole na Ukrainie. Premier obiecał zmiany, ale przełomu nie było - _ Rząd jest gotów do decentralizacji władzy _ - zapewniał Arsenij Jaceniuk.
Rosja chce posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Rosyjski ambasador przy ONZ Witalij Czurkin ma nadzieję, że sesja odbędzie się jeszcze dziś.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)