Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjska armia dogoniła USA

0
Podziel się:

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow twierdzi, że jego kraj nie zamierza brać udziału w kolejnym wyścigu zbrojeń. Jednak zaraz dodaje, że Rosja musi być gotowa do odparcia wszelkich zagrożeń.

Rosyjska armia dogoniła USA
(Sergey Vladimirov/Wikimedia (CC BY-SA 2.0))

Oba mocarstwa mają tyle samo sprzętu do przenoszenia głowic jądrowych. Informacje podaną przez dziennik Wiedomosti z dumą powtarzają niemal wszystkie rosyjskie media.

W ostatnich miesiącach Moskwa wiele uwagi poświęca sprawności i wyposażeniu armii. Według _ Wiedomosti _, rosyjskie wojska zrównały się z amerykańskimi, zarówno w ilości sprzętu zdolnego do przenoszenia ładunków jądrowych, jak i samych głowic. Chodzi przede wszystkim o rakiety balistyczne, okręty podwodne i strategiczne bombowce.

Rosyjskie agencje przypominają, że już w 2015 roku armia będzie dysponować 7 brygadami wyposażonymi w rakiety Iskander-M. Ministerstwo obrony planuje również w ciągu 5 lat odnowić wyposażenie 70 procent wszystkich oddziałów.

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow twierdzi, że jego kraj nie zamierza brać udziału w kolejnym _ wyścigu zbrojeń _. Jednak zaraz dodaje, że Rosja musi być gotowa do odparcia wszelkich zagrożeń. O tym, że Moskwa postawiła na wzmocnienie sił zbrojnych, świadczą organizowane niemal nieprzerwanie ćwiczenia z udziałem wszystkich rodzajów wojsk.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykańcy żołnierze nie chcą tej wojny Żołnierze nie ufają, że Barack Obama ma skuteczną strategię pokonania islamistów.
Rosyjskie wojska znów na granicy. Tym razem... Strona rosyjska prowadzi zwiad z powietrza z pomocą samolotów bezzałogowych.
Armia USA będzie walczyć z epidemią eboli Pomoc ze strony amerykańskiej armii będzie polegała m. in. na szybkim budowaniu ośrodków kwarantanny i szpitali polowych, transporcie sprzętu, zapewnianiu bezpieczeństwa personelowi medycznemu i pracownikom organizacji charytatywnych.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)