Notowania

kryzys na krymie
07.03.2014 08:00

Rosyjscy żołnierze wyrzuceni z Kanady

Ottawa dała wojskowym 24 godziny na opuszczenie terytorium kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(scazon/CC/Flickr)

Według mediów Ottawa wczoraj dała dziewięciu wojskowym 24 godziny na opuszczenie terytorium kraju. Sześciu z nich uczyło się w Quebecu języka angielskiego i francuskiego, pozostali uczestniczyli w typowo wojskowych kursach.

Decyzja Ottawy to odpowiedź na agresję Rosji na Ukrainę. Kanada, która ma bardzo liczną, jeszcze przedwojenną emigrację ukraińską, od początku kryzysu bardzo silnie wspierała nowe władze w Kijowie.

Premier Stephen Harper już zapowiedział, że Kanada nie uzna referendum na Krymie. Kraj zawiesza też współpracę z Rosją w ramach wspólnej komisji gospodarczej i wysyła swoich obserwatorów, którzy mają dołączyć do misji OBWE, która na razie bez powodzenia próbuje dostać się na Krym.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk rozmawiał z premierem Kanady Szef kanadyjskiego rządu zgodził się, że nie można dopuścić do eskalacji przemocy. Kanada była jednym z pierwszych krajów, które uznały niepodległość Ukrainy.
Julia Tymoszenko dziękuje Polsce Była premier przekonuje, że _ przekonanie o poparciu Polski jest powszechne w jej kraju _.
Problemy z leczeniem Ukraińców. To przez... _ Nawet gdyby gminy chciały im pomóc, to nie mogą. Jeśli zostałyby skontrolowane, miałyby problem z uzasadnieniem wydatków pieniędzy publicznych _ - przyznał doktor specjalizujący się w ustawie o finansach publicznych.
Tagi: kryzys na krymie, stephen harper, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz