Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
13.09.2011 10:32

Rosyjscy sędziowie zmieniają zdanie w sprawie Chodorkowskiego

Sąd Najwyższy Rosji uznał, że były szef koncernu naftowego Jukos, był bezprawnie przetrzymywany w areszcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime)

*Sąd Najwyższy Rosji uznał, że były szef koncernu naftowego Jukos, Michaił Chodorkowski, był bezprawnie przetrzymywany w areszcie. *

W orzeczeniu można przeczytać, że sędziowie Moskiewskiego Sądu Miejskiego, którzy w ubiegłym roku przedłużyli areszt wobec byłego magnata paliwowego, dopuścili się poważnego naruszenia prawa.

Michaił Chodorkowski i jego biznesowy partner Płaton Lebiediew odsiadują wyroki 13 lat pozbawienia wolności za rzekome oszustwa finansowe. Obaj biznesmeni już od 2003 roku pozostają za kratami.

Rok temu przewieziono ich z kolonii karnych do moskiewskiego aresztu śledczego, gdzie czekali na wyrok w kolejnej sprawie.

O sprawie Chodorkowskiego czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t127388.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/chodorkowski;znow;trafil;do;kolonii;karnej,187,0,848827.html) Chodorkowski znów trafił do kolonii karnej Na razie nie wiadomo jednak do którego obozu przewieziono najgłośniejszego z rosyjskich więźniów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t17055.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chodorkowski;wygral;z;rosja;w;strasburgu,251,0,841979.html) Chodorkowski wygrał z Rosją w Strasburgu Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał, że Rosja naruszyła prawa byłego szefa Jukosu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t127691.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/chodorkowski;ubiega;sie;o;zwolnienie,181,0,841653.html) Chodorkowski ubiega się o zwolnienie Były szef koncernu Jukos Michaił Chodorkowski oraz jego partner biznesowy Płaton Libiediew, odbywający karę 13 lat wiezienia, złożyli wnioski o przedterminowe zwolnienie warunkowe.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz