Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosyjscy kibice znów idą na mecz. Ma być bezpiecznie

0
Podziel się

Warszawa jest dobrze przygotowana na sobotni mecz Rosja-Grecja - zapewnił rzecznik komendanta stołecznego policji Maciej Karczyński.

Rosyjscy kibice znów idą na mecz. Ma być bezpiecznie
(PAP/Tomasz Gzell)
bEijIJYR

Warszawa jest dobrze przygotowana na sobotni mecz Rosja-Grecja. Mimo dotychczasowych incydentów z udziałem polskich i rosyjskich chuliganów, stolica podczas Euro jest bezpieczna - zapewnił rzecznik komendanta stołecznego policji Maciej Karczyński.

Na zdjęciu bójki po meczu Polska-Rosja

Rzecznik KSP powiedział na konferencji prasowej, że policja na bieżąco monitoruje sytuację przed sobotnim meczem. Funkcjonariusze są w kontakcie ze służbami Czech i Rosji, które informują ich m.in. o szacunkowej liczbie kibiców planujących przyjazd do stolicy. Mecz na Stadionie Narodowym będzie oglądało ok. 20 tysięcy sympatyków rosyjskiej drużyny. Nie wiadomo jak wielu przyjdzie do Strefy Kibica na Placu Defilad.

bEijIJYT

_ - Formalnie nie jest to mecz podwyższonego ryzyka. Jesteśmy przygotowani, aby zapewnić bezpieczeństwo. Nie pozwolimy na łamanie prawa. Wszystkie takie osoby spotkają się z naszą zdecydowaną reakcją _ - powiedział Karczyński.

Pytany czy w sobotę w Warszawie będzie więcej policjantów niż 12 czerwca, gdy na Stadionie Narodowym rozegrano mecz Polska-Rosja, rzecznik KSP poinformował, że do stolicy zostaną ściągnięci funkcjonariusze z Gdańska i Krakowa. _ Siły policyjne są adekwatne do tych zagrożeń, które my oceniamy na bieżąco _ - powiedział Karczyński.

W piątek rosyjski dziennik _ Kommiersant _, powołując się na źródło w jednym z moskiewskich _ ugrupowań wokół futbolowych _, napisał, że do Polski z myślą o udziale w nowych burdach jedzie grupa rosyjskich chuliganów. - _ O ile wiem, podstawowa część naszych bojowników wybiera się do Warszawy na sobotę. Wśród nich jest kilkuset poważnych chłopców _ - oświadczył rozmówca rosyjskiej gazety.

Pytany o te doniesienia rzecznik KSP powiedział, że policja na bieżąco analizuje różne informacje i jest w stałym kontakcie z rosyjskimi policjantami. _ - Przypomnę, że rosyjskie media podawały, że jedna osoba zginęła, a to nie była prawda _ - powiedział Karczyński.

bEijIJYZ

Przypomniał, że każdy internauta może pomóc rozpoznać chuliganów odpowiedzialnych za burdy z 12 czerwca. Policja zapewnia pełną anonimowość osobom, które pomogą w identyfikacji pseudokibiców. Informacje można przekazywać mailowo na adres wydzial.kibice@policja.waw.pl lub telefonicznie pod numer 22 603 84 49.

Policjanci z całej Polski przy wykorzystaniu nagrań z monitoringów miejskich identyfikują osoby biorące udział w burdach. Nagrania zostały przekazane do zespołów do walki z przestępczością pseudokibiców. Funkcjonariusze korzystają również z filmów i zdjęć zamieszczanych na portalach internetowych.

Przy okazji meczu Polska-Rosja w Warszawie doszło do zajść, które rozpoczęły się podczas marszu rosyjskich kibiców na Stadion Narodowy. Grupy pseudokibiców obu drużyn próbowały doprowadzić do konfrontacji, ale nie dopuściła do tego policja. Zakończyło się na bójkach, rzucaniu kamieniami i butelkami, a także odpalaniu petard i rac. Kilkadziesiąt osób doznało obrażeń. Zatrzymano w sumie 184 osoby, najwięcej Polaków - 156.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjscy kibice: Nie będziemy się bić, napijemy się żubrówki Dziś mecz Polska-Rosja. Ważne spotkanie dla reprezentacji, ale też ważna próba organizacyjna.
Już jutro wielki sprawdzian dla policji _ - Jeśli UEFA i policja ocenią, że jest to mecz podwyższonego ryzyka, zostaną podjęte odpowiednie środki _ - powiedział Jacek Cichocki, szef MSW.
Prezydent Warszawy tłumaczy, dlaczego nie zakazała marszu Rosjanom _ - Opozycja częściowo świadomie wprowadza w błąd, najśmieszniejszy był argument pana Czarneckiego _ - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.
bEijIJZu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)