Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
euro 2012
12.06.2012 07:47

Rosyjcy kibice: Będziemy spokojni

Dziś mecz Polska-Rosja. Ważne spotkanie dla reprezentacji, ale też ważna próba organizacyjna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Czy będzie bezpiecznie? - to drugie obok wyniku pytanie pojawiające się przed meczem Polska - Rosja. Obie drużyny spotkają się wieczorem na Stadionie Narodowym w Warszawie. Rosyjscy kibice przejdą na Stadion w marszu ze stacji PKP Warszawa Powiśle.

Wielu kibiców zza wschodniej granicy już kilka dni wcześniej przyjechało do Warszawy. Zapewniają, że są w Polsce, żeby dobrze się bawić, a nie stwarzać problemy:

- _ Wszystko będzie spokojnie, wszyscy będą spacerować, jeść i pić i oczekiwać na dobrą piłkę. Tylko futbol bez pretensji. Nie będzie żadnej manifestacji tylko dużo Rosjan, którym wszystko się podoba. Polska to dobry normalny, spokojny kraj. Wieczorem pójdziemy razem napić się żubrówki, razem Polacy i Rosjanie _ - mówi jeden z nich.

Wczoraj przedstawiciele polskich i rosyjskich kibiców złożyli wieńce i zapalili znicze pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego i na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Warszawie. W ten sposób kibice chcieli rozładować atmosferę przed meczem Polska - Rosja.

Czytaj więcej o zachowaniu rosyjskich kibiców
Już jutro wielki sprawdzian dla policji _ - Jeśli UEFA i policja ocenią, że jest to mecz podwyższonego ryzyka, zostaną podjęte odpowiednie środki _ - powiedział Jacek Cichocki, szef MSW.
Ostrzeżenie dla kibiców z Rosji. I to od kogo Prezes Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej (RFS) Siergiej Fursenko ostrzegł kibiców z Rosji, że polska policja da im _ twardy odpór _.
Pobili ochronę na stadionie. Są ich zdjęcia Wizerunki sześciu rosyjskich kibiców, którzy pobili stewardów na Stadionie Miejskim podczas meczu Rosja-Czechy, zostały opublikowane na stronie dolnośląskiej policji.
Tagi: euro 2012, rosja, kibice, mecz, bezpieczeństwo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz