Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rośnie liczba zabitych w ataku islamistów

0
Podziel się:

Kenia stała się celem ataków ze strony somalijskich islamistów odkąd w 2011 roku kenijskie siły zbrojne zaangażowały się w walkę Al-Szababem w Somalii.

Rośnie liczba zabitych w ataku islamistów
(Photoshot/REPORTER)
bESNKyDF

Do 48 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych ataku, jaki grupa najpewniej somalijskich islamistów przeprowadziła w niedzielę na niewielką turystyczną miejscowość Mpeketoni na wschodzie Kenii - poinformowały w poniedziałek władze tego kraju.

Poprzedni oficjalny bilans mówił o co najmniej 27 ofiarach śmiertelnych, podczas gdy Czerwony Krzyż informował o minimum 34 zabitych.

Według sił bezpieczeństwa kilkudziesięciu napastników poruszających się dwoma busami zaatakowało posterunek policji i bank, podpaliło dwa hotele i strzelało do przechodniów.

bESNKyDH

Dziennik _ Standard _ poinformował, że bojownicy skradli broń i radiowozy z zaatakowanego posterunku, a mieszkańcy miasteczka uciekli do lasu.

Jak podały kenijskie władze, grupa napastników przybyła do Mpeketoni w niedzielę około godz. 20 (godz. 19 w Polsce). Agencja AP podała, że napastnicy nie spotkali się z oporem ze strony lokalnych sił bezpieczeństwa, a atak trwał do wczesnych godzin porannych w poniedziałek.

Mpeketoni to niewielka miejscowość położona nad Oceanem Indyjskim, w odległości ok. 100 km od granicy z Somalią oraz ok. 20 km od miasta Lamu, znajdującego się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Armia uważa, że za niedzielnym atakiem stoi powiązana z Al-Kaidą islamistyczna partyzantka z Somalii, Al-Szabab. Wojskowy rzecznik major Emmanuel Chirchir poinformował, że krótko po ataku kenijskie samoloty zwiadowcze wyruszyły na poszukiwanie napastników.

bESNKyDN

Kenia stała się celem ataków ze strony somalijskich islamistów odkąd w 2011 roku kenijskie siły zbrojne zaangażowały się w walkę Al-Szababem w Somalii.

W 2011 roku w regionie Lamu doszło do serii porwań zagranicznych turystów, co kenijskie władze wskazywały jako częściową przyczynę interwencji w sąsiedniej Somalii. We wrześniu 2013 roku około 70 osób zginęło w ataku czterech bojowników Al-Szabab na centrum handlowe w kenijskiej stolicy Nairobi.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowe doniesienia w sprawie ataku terrorystycznego w Nairobi W zamachu na centrum handlowe zginęło co najmniej 67 osób, a 240 zostało rannych.
_ Atak w Nairobi to przesłanie dla Zachodu _ Wycofajcie swoje oddziały z państw islamskich lub przygotujcie się na kolejny rozlew krwi na waszej ziemi - ostrzegają terroryści.
Dwie eksplozje w stolicy. Minimum 10 ofiar Co najmniej dziesięć osób zginęło, a ponad 70 zostało rannych w dwóch eksplozjach, do których doszło w stolicy Kenii, Nairobi.
Al-Szabab przyznaje się do krwawego ataku Nieznana jest liczba ofiar ataku, ale według świadków jest ich wiele.
bESNKyEi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)