Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosjanie sądzą Madonnę za straty moralne

0
Podziel się:

Skargę wraz z żądaniem zapłacenia około 333 milionów rubli, to jest równowartość około 10 milionów dolarów, zadośćuczynienia złożyła grupa prawosławnych wiernych.

Rosjanie sądzą Madonnę za straty moralne
(madonnafan/cc/flickr)

Sąd w Petersburgu zbada dziś czy Madonna naraziła Rosjan na straty moralne. Taką skargę wraz z żądaniem zapłacenia około 333 milionów rubli, to jest równowartość około 10 milionów dolarów, zadośćuczynienia złożyła grupa inicjatywna prawosławnych wiernych.

W trakcie sierpniowego koncertu w Sankt Petersburgu amerykańska piosenkarka wezwała do tolerancji i opowiedziała się za poszanowaniem praw mniejszości seksualnych. Kilka miesięcy wcześniej władze miasta przyjęły ustawę o ściganiu osób propagujących homoseksualizm i na jej podstawie ukarały grzywną jednego z obrońców praw mniejszości seksualnych.

Występ Madonny nie spodobał się działaczom: _ Związku obywateli Rosji _, _ Nowej Wielkiej Rosji _ i _ Narodowego Kościoła _. Uznali oni, że wypowiedzi artystki oraz jej taniec na krzyżu obraziły ich uczucia religijne i moralne.

Madonna na proces nie zamierza przyjeżdżać, ale na swojej stronie internetowej napisała, że jej występ jest -_ podróżą od ciemności do światła i próbą powstrzymania dwulicowości Cerkwi _.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)