Notowania

smoleńsk
05.04.2011 15:57

Rosjanie przekażą nam akta smoleńskie

Polscy śledczy liczą na to, że chodzi między innymi o dokumenty dotyczące regulacji związanych ze statusem lotniska w Smoleńsku i zakresem obowiązków osób, które sprowadzały samolot.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gewitterkind/iStockphoto)

Prokuratura Generalna Federacji Rosyjskiej przekaże jutro Polsce część materiałów śledztwa w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia ubiegłego roku. Taką informację przekazuje agencja Ria Nowosti.

Materiały zostaną przekazane w związku z wnioskiem strony polskiej o pomoc prawną.
Cztery dni temu polscy prokuratorzy prowadzący śledztwo w sprawie katastrofy z 10 kwietnia zapowiedzieli, że w najbliższych dniach do Polski dotrze kolejna partia akt z Moskwy.

Prokuratorzy wyrazili nadzieję, że chodzi między innymi o dokumenty dotyczące regulacji związanych ze statusem lotniska w Smoleńsku i zakresem obowiązków osób, które sprowadzały samolot. Polscy śledczy liczą na to, że w aktach będą oczekiwane dokumenty. Oczekujemy też, że Rosjanie dopuszczą w najbliższym czasie polskich ekspertów do badania oryginałów czarnych skrzynek w Moskwie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t95099.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;gra;z;polska;smolenskiem;przegrywamy,205,0,774349.html) Rosja gra z Polską Smoleńskiem. Przegrywamy Rosjanie wciąż obciążają polskich pilotów pełnią winy za katastrofę smoleńską.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t128684.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosjanie;pokaza;raport;w;sprawie;smolenska,136,0,751240.html) Rosjanie pokażą raport w sprawie Smoleńska Tekst trafi do internetu. Wcześniej nasi śledczy zgłosili do niego ponad 150 stron uwag.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t126719.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/smolenskie;sledztwo;uzaleznione;od;tlumaczy,243,0,741875.html) Smoleńskie śledztwo uzależnione od tłumaczy Tłumaczenie wszystkich rosyjskich akt potrwa do końca roku.
Tagi: smoleńsk, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz