Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosjanie nie chcą już silnej władzy

0
Podziel się:

Obywatele przestają wierzyć, że tylko twardy polityk może zaprowadzić porządek w kraju.

Rosjanie nie chcą już silnej władzy
(AP/FOTOLINK/East News)
bFfBKSFx

Rosjanie nie wierzą już w rządy _ twardej ręki _. W sondażu przeprowadzonym przez centrum analityczne Jurija Lewady ponad 60 procent badanych opowiedziało się przeciwko dominacji jednego polityka.

Według socjologów w Rosji nie ma już społecznego przyzwolenia na rządy silnego lidera. Obywatele przestają wierzyć, że tylko twardy polityk może zaprowadzić porządek w kraju.

- _ Władze w Rosji nielegalnie przejęła grupa Putina, którego nikt nie wybierał, tak jak cały nasz system polityczny _ - mówi jeden z mieszkańców. Większość uczestników sondażu nie wierzy też, że państwo może zapewnić im bezpieczeństwo kosztem ograniczenia praw i wolności obywatelskich. Blisko 64 procent uczestników sondażu opowiada się za przeprowadzeniem uczciwych wyborów na wszystkich szczeblach władzy.

bFfBKSFz
Czytaj więcej w Money.pl
Putin jest pewien: Egipt zmierza do wojny Mohammed Mursi został zdjęty z urzędu w środę. Od tego czasu dziesiątki osób zginęły w Egipcie w starciach między zwolennikami prezydenta, jego przeciwnikami oraz wojskiem.
Putin podpisał dwie kontrowersyjne ustawy Między innymi ustawę zakazującą propagowania homoseksualizmu wśród nieletnich.
Gazprom przejmie kolejne złoża na Jamale? Gazowy gigant złożył wniosek o dostęp do 10 pól z potencjałem wydobywczym o _ znaczeniu federalnym _.
bFfBKSGa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)