Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.11.2014 08:58

Rosjanie oburzeni niszczeniem w Polsce radzieckich pomników

Dziennik przypomina, że polsko-rosyjska umowa z 1994 roku gwarantuje bezpieczeństwo wszystkim miejscom pamięci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(masti/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

_ Wandalizm zgodnie z prawem _ - pod takim tytułem _ Rossijskaja Gazieta _ informuje o tym, że mieszkańcy Nowego Sącza chcą zniszczyć cmentarny pomnik żołnierzy radzieckich.

Dziennik przypomina, że polsko-rosyjska umowa z 1994 roku gwarantuje bezpieczeństwo wszystkim miejscom pamięci.

_ Jeśli cokolwiek zostanie zniszczone, będziemy się zwracać do władz Polski, aby przywróciły stan pierwotny _ - cytuje rzeczniczkę rosyjskiej ambasady w Warszawie Walerię Pierżyńską _ Rossijskaja Gazieta _.

Dziennik zauważa przy tym, że grupa polskich nacjonalistów chce zorganizować obok pomnika demonstrację. Zamierzają przyjść z młotkami i zniszczyć te elementy, na których jest radziecka symbolika.

_ Władze zamiast zadbać o porządek w trakcie manifestacji, pospiesznie demontują te elementy, które mogą rozdrażnić prawicowe organizacje _ - dodaje gazeta.

Rządowy dziennik przypomina, że nowosądecka policja już raz złapała wandali, którzy obrzucili monument jajkami.

_ Za niszczenie mienia publicznego grozi w Polsce do 5 lat więzienia _ - podkreśla gazeta i zastanawia się, kto będzie odpowiadał za naruszenie międzynarodowej umowy o ochronie miejsc pamięci.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie odtajnią dokumenty o Armii Krajowej Chodzi o relacje między Armią Czerwoną a AK - powiedział szef rosyjskich archiwów prof. Andriej Artizow podczas posiedzenia Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych w Kaliningradzie.
Zamiast do Rosji będziemy eksportować do... Ma temu pomóc specjalny program promocji polskiej gospodarki w tych regionach.
Niezwykłe zdjęcia Rosji z początku XX wieku
Putin: Potrafimy bronić swoich interesów Prezydent Federacji Rosyjskiej oświadczył też, że żadne pogróżki nie zmuszą Rosjan do wyrzeczenia się swoich wartości i ideałów.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz