Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
22.09.2014 17:31

Rosja zostanie odłączona od globalnego internetu?

Sprawą zajmie się, najprawdopodobniej 1 października, Rada Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(bowie15/iStockphoto)

O możliwości odcięcia rosyjskiego netu od światowej sieci informowała w ubiegłym tygodniu gazeta _ Wiedomosti _.

Na Kremlu rewelacje gazety skomentowano krótko, nazywając je _ nieścisłymi _. Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow wyjaśnił, że Moskwa nie rozważa możliwości samodzielnego odłączenia swoich serwerów od globalnego systemu, a jedynie przygotowuje się na ataki cybernetyczne.

Dziś agencja Ria Novosti poinformowała, że wszystkie służby i najwyższe organy władzy mają tydzień na przeanalizowanie sytuacji, w której to USA odcinają Rosję od globalnej sieci. Propozycje jak temu zapobiec i jak chronić wewnętrzny system połączeń internetowych mają zostać przedstawione Władimirowi Putinowi.

Ma się to stać na najbliższym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa, które najprawdopodobniej odbędzie się 1 października. Rosjanie obawiają się między innymi odłączenia od światowego systemu bankowego, a także odcięcia rosyjskiego netu od globalnej sieci _ WWW _.

Czytaj więcej w Money.pl
Chodorkowski: W Rosji poleje się krew Były szef koncernu Jukos obawia się wybuchu narodowego powstania.
"Gazprom nie może zapewnić więcej gazu" - _ Gdy napełnimy gazem nasze podziemne magazyny, będziemy w stanie zaspokoić dodatkowe potrzeby naszych europejskich odbiorców _ - powiedział szef koncernu Aleksiej Miller.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz