Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosja: Zastrzelono sędziego Sądu Najwyższego w Dagestanie

0
Podziel się:

W Rosji w ciągu ostatnich trzech lat (2009-2012) doszło do 14 zabójstw sędziów, z czego wykryto tylko dziewięć.

Rosja: Zastrzelono sędziego Sądu Najwyższego w Dagestanie
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Sędziego Sądu Najwyższego Dagestanu Mahomeda Mahomedowa zastrzelono dzisiaj wieczorem w centrum Machaczkały - stolicy tej niespokojnej republiki Rosji - podały lokalne władze. Twierdzą, że zabójstwo mogło mieć związek z działalnością zawodową sędziego.

Napastnik był uzbrojony najpewniej w pistolet, z którego strzelał do sędziego z bliskiej odległości. Zabójca zbiegł - powiedział rzecznik miejscowego oddziału Komitetu Śledczego.

Za główny motyw zabójstwa sędziego śledczy uważają jego działalność zawodową. Sędzia w ostatnim czasie zajmował się sprawami związanymi z działaniami członków nielegalnych ugrupowań zbrojnych w Dagestanie.

W Rosji w ciągu ostatnich trzech lat (2009-2012) doszło do 14 zabójstw sędziów, z czego wykryto tylko dziewięć.

Niespełna miesiąc temu zaniepokojenie wzrostem liczby przestępstw wobec kadr sędziowskich wyrażano na ogólnorosyjskim zjeździe sędziów. Wśród niewykrytych ponad 250 przestępstw są groźby pozbawienia życia, porwania, a także bandyckie napady.

Dagestan na rosyjskim Północnym Kaukazie, zamieszkany przez 2,5 mln ludzi, jest jedną z najbiedniejszych, najbardziej zróżnicowanych etnicznie i niespokojnych republik Federacji Rosyjskiej. Akty przemocy są tam bardzo częste. Zazwyczaj ich ofiarami są policjanci i żołnierze. O ataki te zwykle obwinia się miejscowe gangi i islamskich rebeliantów.

Czytaj więcej w Money.pl
Brutalne morderstwo rodziny. Ciała bez głów Do brutalnego zabójstwa doszło w Charkowie na wschodzie Ukrainy.
Na Kaukazie znów eskalacja przemocy. Zabili... Dwóch rosyjskich policjantów zostało zastrzelonych w nocy w Dagestanie, niespokojnej republice na rosyjskim Północnym Kaukazie
Na Kaukazie zabili sześciu rebeliantów Sześciu islamskich rebeliantów i jeden rosyjski żołnierz zginęło w walkach w Dagestanie.
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)