Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosja zaostrzyła przepisy na wszystkich lotniskach

0
Podziel się:

Na polecenie ministra transportu służby bezpieczeństwa nie wpuszczą do samolotu osób, które przewożą w bagażu podręcznym jakiekolwiek pojemniki z płynami.

Rosja zaostrzyła przepisy na wszystkich lotniskach
(Leaf/Dreamstime.com)

Surowsze przepisy bezpieczeństwa już obowiązują. Na polecenie ministra transportu służby bezpieczeństwa nie wpuszczą do samolotu osób, które przewożą w bagażu podręcznym jakiekolwiek pojemniki z płynami.

Podobne przepisy wprowadzono w czwartek na dwóch moskiewskich lotniskach: Wnukowo i Szeremietiewo. Jak informują rosyjskie agencje - zakazem objęte zostały już wszystkie porty lotnicze na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Zaostrzenie norm bezpieczeństwa związane jest z rozpoczynająca się 7 lutego olimpiada w Soczi. Chodzi o zminimalizowanie zagrożenia, przeniesienia na pokład samolotu substancji wybuchowych lub trujących. Surowe normy będą obowiązywać do 21 marca, do czasu zakończenia igrzysk paraolimpijskich.

Z komunikatu ministerstwa transportu wynika, że pracownicy ochrony portów lotniczych mają prawo otwierania wszystkich pojemników przewożonych przez pasażerów. Jak tłumaczą eksperci - chodzi o pewność, że w buteleczce zamiast lekarstw nie znajduje się niebezpieczna substancja.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjskie lotniska zagrożone? Nowe wytyczne Federalna Agencja Transportu Lotniczego Rosji (Rosawiacja) zaostrzyła środki bezpieczeństwa na wszystkich lotniskach na terytorium Federacji Rosyjskiej.
Edward Snowden jest szczęśliwy w Rosji Najsłynniejszy, amerykański informatyk twierdzi, że nie żałuje iż ujawnił dane na temat inwigilacji elektronicznej prowadzonej przez amerykańskie służby specjalne.
Rozmawiamy o zagrożeniach... z Rosją Jak wynika z komunikatu MSZ przekazanego, podczas rozmów poruszono także tematykę nierozprzestrzeniania broni masowego rażenia i kontroli zbrojeń konwencjonalnych w Europie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)