Notowania

rosja
28.04.2014 23:07

Rosja wycofała wojska z granicy z Ukrainą

Poinformowały o tym służby prasowe rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(User:Jno/CC/Wikimedia)

W ostatnich dniach rosyjscy żołnierze brali udział w manewrach zorganizowanych między innymi w Południowym Okręgu Wojskowym, graniczącym ze wschodnimi regionami Ukrainy.

Sztab okręgu znajduje się w Rostowie nad Donem. Stacjonujący w tym rejonie żołnierze ćwiczyli między innymi: marsz w trudnych warunkach, błyskawiczne przerzuty oddziałów oraz uczyli się, jak przetrwać na terenie przeciwnika.

Rozkaz o rozpoczęciu manewrów wydał minister obrony Siergiej Szojgu, gdy w ubiegłym tygodniu ukraińska armia rozpoczęła operację antyterrorystyczną w okolicach Słowiańska.

- _ Jak tylko dowiedzieliśmy się, że ukraińskie władze zrezygnowały z wykorzystania regularnej armii przeciwko nieuzbrojonej ludności, natychmiast rosyjskie oddziały powróciły do koszar _ - oświadczył Siergiej Szojgu w rozmowie z amerykańskim sekretarzem obrony Chuckiem Hagelem.

Manewry w Południowym Okręgu Wojskowym uznane zostały przez Kijów za rosyjską prowokację. Ukraińskie Ministerstwo Obrony twierdziło, że rosyjskie wojska ćwiczą zaledwie 2 kilometry od pasa granicznego.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/m301538.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/na;poludniu;rosji;rozpoczely;sie;manewry;lotnicze,197,0,1504197.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Manewry lotnicze na południu Rosji ruszyły W manewrach wezmą udział samoloty szturmowe Su-25SM3. W ciągu dwóch dni przeprowadzą one około 50 ataków na cele naziemne w warunkach zakłóceń radiowych generowanych przez umownego przeciwnika.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/m213838.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wybuch;bomby;w;obwodzie;donieckim,69,0,1524549.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ukraiński żołnierz zginął w wybuchu bomby Według wstępnych ustaleń eksplodowała samodzielnie skonstruowana bomba.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/m305123.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zamachu;na;mera;charkowa;dokonali;separatysci,20,0,1524500.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zamachu na mera dokonali separatyści? Stan mera Charkowa, na północnym wschodzie Ukrainy, jest ciężki - poinformował charkowski ratusz
Tagi: rosja, manewry, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz