Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosja: w katastrofie kolejowej zginęło 9 osób

0
Podziel się:

W pobliżu stacji skład towarowy uderzył w pociąg pasażerski, który jechał z Moskwy do Kiszyniowa. Wykoleiły się dwa wagony z pasażerami i szesnaście towarowych.

Rosja: w katastrofie kolejowej zginęło 9 osób
(PAP/EPA)

O dziewięciu zabitych poinformowało o tym mołdawskie ministerstwo transportu. Z kolei rosyjskie Ministerstwo do Spraw Sytuacji Nadzwyczajnych podało, że rannych w katastrofie zostało 45 osób, 18 z nich trafiło do szpitala. Stan 5 jest krytyczny.

Do katastrofy doszło przed południem czasu polskiego 80 kilometrów na południowy wschód od Moskwy. W pobliżu stacji skład towarowy uderzył w pociąg pasażerski, który jechał z Moskwy do Kiszyniowa. Wykoleiły się dwa wagony z pasażerami i szesnaście towarowych.

Według wstępnych ustaleń w jednym z wagonów towarowych pękła oś i cześć składu przewróciła się na wagony pasażerskie, powodując ich wykolejenie.

Czytaj więcej w Money.pl
Koszmar w moskiewskim metrze. Jest ofiara Woda zalała tunele Arbatsko-Pokrowskiej linii moskiewskiego metra. Jedna osoba nie żyje. Ewakuowano ponad 600 pasażerów.
Manifestacje w Moskwie _ Za Rosję i Ukrainę bez Putina!, Okupacja Krymu - hańbą Rosji! i Ręce precz od Ukrainy - _ głosiły transparenty, pod którymi wystąpili protestujący. W rękach trzymali flagi państwowe Rosji i Ukrainy.
Sąd za protesty antywojenne w Moskwie Sąd w Moskwie skazał na 5 dni aresztu dwóch uczestników antywojennej demonstracji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)