Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja tworzy bazę wojskową w Arktyce

0
Podziel się:

Na Wyspach Nowosyberyjskich przez 9 miesięcy leży śnieg. Średnia temperatura powietrza wynosi wtedy około minus 30 stopni Celsjusza.

Rosja tworzy bazę wojskową w Arktyce
(World Economic Forum)

Będzie to stała baza rosyjskiej Floty Północnej na Wyspach Nowosyberyjskich położonych w Oceanie Arktycznym i należących do Jakucji.

Telewizja _ Rossija-24 _ poinformowała, że z portu Siewieromorsk w kierunku Wysp Nowosybirskich wypłynął konwój złożony z fregaty, dwóch okrętów desantowych, tankowca, okrętu ratunkowego i holownika. Konwój ma zawieźć na miejsce, gdzie powstanie rosyjska baza bagaże osobiste oraz sprzęt grupy taktycznej Floty Północnej. W ubiegłym roku na Wyspie Kotielnyj, największej w archipelagu Wysp Nowosyberyjskich odnowione zostało poradzieckie lotnisko wojskowe.

Obserwatorzy zwracają uwagę, że Rosja przywiązuje coraz większą uwagę do terenów Arktyki. Jest to związane z istniejącymi tam bogactwami naturalnymi i nabierającą na znaczeniu Północną Drogą Morską, która łączy Europę z Pacyfikiem.

Na Wyspach Nowosyberyjskich przez 9 miesięcy leży śnieg. Średnia temperatura powietrza wynosi wtedy około minus 30 stopni Celsjusza.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel żąda szybkich wyjaśnień od Putina Chodzi o doniesienia o wtargnięciu rosyjskich żołnierzy na terytorium Ukrainy.
Prezydenci Rosji i Ukrainy wreszcie rozmawają Jest to pierwsze spotkanie tych przywódców w cztery oczy.
Poroszenko: Ta wojna zagraża całemu światu Petro Poroszenko dodał, że jeszcze nigdy Ukraińcy tak świadomie nie obchodzili święta niepodległości. _ To prawdziwa wojna ojczyźniana _- powiedział.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)