Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja skarży się na sankcje i ostrzega

0
Podziel się:

Moskwa jest zdziwiona decyzją władz w Kijowie, które wczoraj ograniczyły wjazd dla Rosjan w wieku od 16 do 60 lat.

Rosja skarży się na sankcje i ostrzega
(AP/FOTOLINK/East News)

Rosja poskarży się ONZ na decyzję Ukrainy o zamknięciu granic. Także rosyjscy parlamentarzyści przyjmą dziś uchwałę w sprawie sankcji nałożonych na rosyjską delegację w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy.

Moskwa jest zdziwiona decyzją władz w Kijowie, które wczoraj ograniczyły wjazd dla Rosjan w wieku od 16 do 60 lat. Izba Społeczna Federacji Rosyjskiej zamierza poskarżyć się w tej sprawie Organizacji Narodów Zjednoczonych i Radzie Europy.

Dziś również Duma Państwowa zamierza przyjąć oświadczenie w sprawie sankcji, nałożonych na rosyjską delegację przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy. Rosyjscy delegaci zostali pozbawieni możliwości udziału w głosowaniach i uczestniczenia w wyborach władz Zgromadzenia. Sankcje obowiązują do końca roku.

Rosyjscy deputowani czują się taką decyzją urażeni. W projekcie oświadczenia domagają się cofnięcia sankcji, dając do zrozumienia że mogą wycofać swoich przedstawicieli ze Zgromadzenia. Jednocześnie sugerują możliwość ograniczenia składek płaconych na rzecz Rady Europy.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama wątpi w Rosjan. Dotrzymają słowa? Barack Obama wyraził wątpliwości czy Moskwa dotrzyma swoich zobowiązań w sprawie rozładowania napięcia we wschodniej Ukrainie.
Stanisław Ciosek: Rosyjska awantura potrwa lata Sankcje nie zatrzymają Putina. Ukraina to pretekst do realizacji prawdziwego celu - ujawnia Money.pl były ambasador RP w Moskwie.
"Rosja powinna się odciąć od separatystów" Niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier zaapelował dzisiaj do Rosji, aby odcięła się od działań podejmowanych na wschodzie Ukrainy przez separatystów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)