Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
04.07.2014 17:30

Rosja rozpoczęła manewry na Morzu Czarnym

Rejon manewrów obejmuje cały akwen. Biorą w nich udział także oddziały piechoty morskiej i wojsk rakietowo-artyleryjskich Floty Czarnomorskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Zhou kun qd - Imaginechina/FOTOLINK/East News)

Na Morzu Czarnym rozpoczęły się w piątek manewry rosyjskiej Floty Czarnomorskiej z udziałem około 20 okrętów bojowych i pomocniczych i ponad 20 samolotów i śmigłowców - poinformowało Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej.

Rejon manewrów obejmuje cały akwen Morza Czarnego - oświadczył resort. Biorą w nich udział także oddziały piechoty morskiej i wojsk rakietowo-artyleryjskich Floty Czarnomorskiej, a kieruje nimi dowódca floty admirał Aleksandr Witko.

Ten rosyjski wojskowy objęty został w marcu sankcjami Unii Europejskiej w odpowiedzi na działania sił rosyjskich na Krymie.

Rozpoczęte w piątek ćwiczenia dotyczą takich zadań jak m.in. niszczenie okrętów przeciwnika na morzu, organizacja obrony przeciwlotniczej grup okrętów i infrastruktury nabrzeżnej oraz wykrywanie i niszczenie łodzi podwodnych przeciwnika - podał rosyjski resort. Ministerstwo obrony zapewniło, że manewry są przeprowadzane w zgodzie z normami międzynarodowego prawa morskiego i wymogami umów międzyrządowych dotyczących przeciwdziałania incydentom na morzu.

W zachodniej części Morza Czarnego rozpoczęły się też w piątek ćwiczenia _ Bryza 2014 _ z udziałem okrętów pięciu państw NATO: Bułgarii, Rumunii, Grecji, Turcji oraz Stanów Zjednoczonych. Jak poinformowało bułgarskie ministerstwo obrony w ćwiczeniach uczestniczą też cztery jednostki, wchodzące w skład drugiego stałego zespołu przeciwminowego NATO - SNMCMG2, a także samoloty patrolowe Turcji i USA.

Czytaj więcej w Money.pl
Antyrosyjskie plakaty wywołały oburzenie Postery zostały rozwieszone na historycznym deptaku Stara Łąka, gdzie znajduje się kilkanaście rosyjskich sklepów i gdzie zazwyczaj przebywa najwięcej Rosjan.
Wojna na Ukrainie. Nowa propozycja Poroszenki Prezydent Ukrainy przedstawił ofertę wiceprezydentowi USA. W Moskwie słuchać okrzyki - _ Putinie! Nie zdradź Noworosji! _.
Jest decyzja sądu. Trybunał skazał Rosję Europejski Trybunał Praw Człowieka skazał Rosję za przeprowadzenie w 2006 roku deportacji z tego kraju mieszkających tam obywateli Gruzji.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz