Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja przejęła ukraińską łódź podwodną

0
Podziel się:

Załoga łodzi podzieliła się na pół - część marynarzy chcąca służyć Rosji pozostała na pokładzie, druga część załogi wraz z dowódcą wierna Ukrainie opuściła okręt.

Rosja przejęła ukraińską łódź podwodną
(PAP/EPA)

Jedyna ukraińska łódź podwodna znalazła się w posiadaniu Rosji. Poinformowały o tym moskiewskie media powołując się na dowództwo rosyjskiej floty na Morzu Czarnym.

Według doniesień mediów dziś z rana na ukraińskiej łodzi podwodnej _ Zaporiżżija _ /pol. Zaporoże/ podniesiona została flaga andriejewska, która jest symbolem rosyjskiej marynarki wojennej.

Ponoć załoga łodzi podzieliła się na pół - część marynarzy chcąca służyć Rosji pozostała na pokładzie, druga część załogi wraz z dowódcą wierna Ukrainie opuściła okręt.

_ - Wśród załogi jest dostateczna liczba chętnych do służby na łodzi pod flagą Rosyjskiej Federacji _ -powiedział Anatolij Woroczkin, dowódca rosyjskich okrętów podwodnych na Morzu Czarnym.

Teraz 44-letnia łódź podwodna _ Zaporożżje _ o napędzie konwencjonalnym przepłynie do zatoki południowej Sewastopola, gdzie stacjonuje rosyjska flota. Telewizja _ Rossija 24 _ powołując się na Ministerstwo Obrony /Rosji/ poinformowała , że na Krymie rosyjskie flagi podniesione zostały na 54 z 67 okrętów i statków marynarki wojennej Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraińska armia na Krymie w oblężeniu W oświadczeniu ministerstwa obrony Ukrainy czytamy, że każdy żołnierz służący na Krymie jest uważany przez Ukraińców za "Prawdziwego Bohatera".
Julia Tymoszenko zapewnia. "Odzyskamy Krym" Była premier Ukrainy zajęcie półwyspu nazwała "początkiem końca" prezydenta Władimira Putina.
Ukraińscy posłowie chcą broni jądrowej W parlamencie zarejestrowano dzisiaj projekt ustawy o wypowiedzeniu przez Kijów traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej.
Byłe republiki ZSRR o sytuacji na Ukrainie Podczas gdy część byłych republik ZSRR potępiła włączenie Krymu do Rosji, inne reagują ostrożnie, bądź zachowują przezorne milczenie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)