Notowania

Przejdź na
terroryzm w rosji
12.11.2012 12:42

Rosja: Policja zatrzymała ekstremistów islamiskich

Policja w mieszkaniach zatrzymanych znalazła granaty i inną broń oraz amunicję, a także literaturę ekstremistyczną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Rosyjska policja zatrzymała w Moskwie sześciu członków zakazanej w tym kraju Partii Odrodzenia Islamskiego (Hizb-ut-Tahrir al-Islami), których podejrzewa o rekrutowanie sympatyków w stołecznych meczetach oraz posiadanie broni - podało MSW.

Według MSW policja w mieszkaniach zatrzymanych znalazła granaty i inną broń oraz amunicję, a także literaturę ekstremistyczną.

Hizb ut-Tahrir została w 2003 roku przez rosyjski Sąd Najwyższy uznana za organizację terrorystyczną i zakazana na terytorium Federacji Rosyjskiej. Rosyjskie służby bezpieczeństwa w przeszłości ogłaszały o likwidowaniu komórek tego ruchu na terenie FR.

Mająca siedzibę w Londynie Hizb ut-Tahrir zabiega o zjednoczenie muzułmanów - jak zaznacza środkami pokojowymi - w jedno panislamskie państwo. Taki kalifat miałby objąć cały świat muzułmański. Grupa nawołuje do obalenia prozachodnich rządów w krajach arabskich i prorosyjskich w Azji Centralnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Broń, alkohol i słodycze to nie łapówki Rosyjskie władze przygotowują listę upominków, których urzędnik państwowy nie musi zgłaszać swoim przełożonym.
Podejrzane kontrakty z Rosją. Warte miliardy Gdyby kontrakty zostały zrealizowane, Rosja stałaby się drugim dostawcą broni dla Iraku, po Stanach Zjednoczonych.
Rosja wystąpi z protokołu z Kioto? Dmitrij Miedwiediew ocenił, że pozostanie w nim może nie leżeć w interesie Moskwy.
Tagi: terroryzm w rosji, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz