Notowania

prawa człowieka w rosji
05.07.2013 21:44

Rosja odziera obywateli z prywatności

Rosyjska prokuratura będzie wiedziała wszystko o chorobach obywateli. Duma Państwowa, izba niższa parlamentu, pozwoliła na wgląd w karty chorobowe bez zgody pacjenta i decyzji sądu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ulezidar/iStockphoto)

Rosyjska prokuratura będzie wiedziała wszystko o chorobach obywateli. Duma Państwowa, izba niższa parlamentu, pozwoliła na wgląd w karty chorobowe bez zgody pacjenta i decyzji sądu. Większość ekspertów twierdzi, że to kolejny zamach na prawa człowieka i wolności obywatelskie.

Deputowani i prokuratorzy tłumaczą, że bez ograniczenia wolności obywatelskich nie będą w stanie chronić Rosjan przed przestępcami. -_ To wszechogarniająca nasz kraj korupcja doprowadziła do tego, że trzeba uciekać się do takich metod _ - przekonują głosujący za przyjęciem nowego prawa deputowani.

Wybitny rosyjski psycholog Jakow Marszak obawia się dodatkowych pełnomocnictw danych prokuratorom. W jego opinii organy ścigania mają swoje interesy, nie zawsze zbieżne z interesami obywateli.

Szef agencji bezpieczeństwa pacjentów i niezależnych ekspertyz medycznych Alieksiej Starczenko jest gotów poprzeć zwiększenie pełnomocnictw prokuratorów. Ma jednak wątpliwość czy wszyscy stróże prawa są uczciwi.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin podpisał dwie kontrowersyjne ustawy Między innymi ustawę zakazującą propagowania homoseksualizmu wśród nieletnich.
Putin: Niech Europa przestanie się wtrącać! Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał dzisiaj kraje Europy, by nie wtrącały się do rosyjskich przepisów regulujących działalność organizacji pozarządowych finansowanych z zagranicy.
USA nakładają sankcje na Rosjan. Oto powód Administracja USA nałożyła sankcje wizowe i zamroziła aktywa Rosjan oskarżonych o brutalne łamanie praw człowieka.
Tagi: prawa człowieka w rosji, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz