Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosja nie rozumie sankcji i obiecuje nie walczyć z Ukrainą

0
Podziel się:

O niepodejmowaniu zbrojnej interwencji na Ukrainie zapewniał rosyjski minister obrony.

Siergiej Szojgu
Siergiej Szojgu (kremlin.ru)

Kreml nie rozumie sankcji nakładanych na rosyjskich urzędników i deputowanych. Jednocześnie Moskwa wprowadza swoje sankcje wobec obywateli USA i składa zapewnienie, że jej wojska nie wkroczą do wschodnich regionów Ukrainy.

O niepodejmowaniu zbrojnej interwencji na Ukrainie zapewniał rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu w rozmowie telefonicznej z szefem Pentagonu Chuckiem Hagelem. Amerykański sekretarz obrony oskarżył Rosję o ataki zbrojne na Krymie, a w odpowiedzi usłyszał, że Moskwa spełnia jedynie wolę narodów zamieszkujących półwysep.

Wcześniej Stany Zjednoczone nałożyły sankcje wizowe na najbliższych współpracowników prezydenta Władimira Putina i grupę wpływowych oligarchów. W odpowiedzi Rosja zakazała wjazdu trzem doradcom Białego Domu i sześciu parlamentarzystom amerykańskim.

Jednocześnie rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że nie rozumie klucza, jakim kieruje się Waszyngton. Tymczasem na forach internetowych już pojawiły się wyjaśnienia internautów.

Tłumaczą oni rzecznikowi Kremla, że objęci sankcjami szefowie Dumy i Rady Federacji: Siergiej Naryszkin i Walentina Matwijenko, to wieloletni współpracownicy Putina, którzy bez sprzeciwu wykonują jego polecenia, podobnie jak szef kremlowskiej administracji Siergiej Iwanow i pozostali doradcy prezydenta Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
"Zachodnie sankcje nie do przyjęcia" _ Mieszkańcy Krymu dokonali demokratycznego wyboru zgodnie z prawem międzynarodowym i Kartą Narodów Zjednoczonych, co Rosja akceptuje i respektuje - _ głosi oświadczenie rosyjskiego MSZ.
Cameron: "To absolutnie niedopuszczalne" _ - Kroki podjęte dzisiaj przez prezydenta Rosji Władimira Putina są jawnym złamaniem prawa międzynarodowego i wysyłają mrożącą krew w żyłach wiadomość na cały kontynent europejski - _ powiedział Cameron.
Ukraińskie MSZ wzywa kraje świata Ma to wyjątkowo niebezpieczny charakter nie tylko dla jedności terytorialnej Ukrainy, ale też pokoju na świecie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)