Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosja: Nawalny pozostanie w areszcie domowym

0
Podziel się:

Aleksiej Nawalny oskarżony jest o zagarnięcie 55 mln rubli na szkodę firmy Yves
Rocher.

Rosja: Nawalny pozostanie w areszcie domowym
(MItya Aleshkovskiy/CC 2.0/Wikimedia)

Sąd w Moskwie przedłużył o pół roku areszt domowy dla opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Decyzja zapadła na pierwszej rozprawie w procesie, w którym Nawalny oskarżony jest o zagarnięcie 55 mln rubli (ok. 1,5 mln dolarów) na szkodę firmy Yves Rocher.

Opozycjoniście grozi w tym procesie do 10 lat więzienia. O umieszczenie Nawalnego w areszcie zamiast w areszcie domowym zwróciła się prokuratura. Jak podaje radio Echo Moskwy, służby nadzorujące wykonanie kary oceniły, że Nawalny naruszał warunki aresztu domowego.

Zakazują mu one korzystania z internetu i telefonu, tymczasem Nawalny zamieszczał wpisy na portalach społecznościowych, a _ New York Times _ opublikował jego artykuł.

Obrona opozycjonisty argumentowała, że wszystkie konta Nawalnego w internecie są prowadzone przez jego żonę i współpracowników.

Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami. Informacja o przedłużeniu aresztu domowego pojawiła się na koncie Nawalnego na Twitterze.

Wcześniej sąd uznał Nawalnego za winnego w innej sprawie - o szkodzenie reputacji wiceprzewodniczącego Dumy (niższej izby parlamentu) Siergieja Niewierowa. Przyczyną oskarżenia było opublikowanie przez Nawalnego dokumentów dotyczących majątku, którego według Nawalnego wiceszef Dumy nie zadeklarował. Sąd nakazał opozycjoniście publiczne zdementowanie tych informacji. Nawalny jest już skazany na 5 lat więzienia w zawieszeniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Zapadł wyrok w głośnej sprawie w Rosji Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został skazany na 300 tysięcy rubli (około 6000 euro) grzywny za zniesławienia radnego Aleksieja Lisowienki, którego miał nazwać narkomanem.
Sensacyjny wynik rosyjskiego opozycjonisty Dotychczasowy włodarz stolicy Rosji Siergiej Sobianin wygrał już w pierwszej turze wybory. Jednak poparcie dla 37-letniego opozycjonisty Nawalnego okazało się niemal dwukrotnie większe niż oczekiwano.
Opozycyjny kandydat na mera jest już wolny Aleksiej Nawalny to znany bloger, walczący z korupcją adwokat i krytyk prezydenta Władimira Putina.
Rosja walczy z opozycją w internecie Zablokowano trzy serwisy internetowe oraz bloga Aleksieja Nawalnego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)