Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stosunki ukraina-rosja
14.07.2014 08:40

Rosja gotowa zbombardować ukraińską armię

-Nasza cierpliwość ma swoje granice - cytuje kremlowskie źródła Kommiersant.

Podziel się
Dodaj komentarz
(poter.simon)

Moskwa może dokonać odwetowego ostrzału ukraińskiej armii. Napisali o tym dziennikarze Kommiersanta powołując się na źródła w administracji prezydenta. Jak wyjaśnia gazeta - byłaby to odpowiedź Rosji na trwający od kilku tygodni ostrzał rosyjskich terytoriów, w rosyjsko - ukraińskiej granicy.

Jak twierdzą rosyjskie służby, do tej pory w wyniku ostrzału ze strony ukraińskiej ucierpiało kilkadziesiąt osób, w tym jedna została zabita a kilka rannych. W obawie o bezpieczeństwo cywilów i funkcjonariuszy zamknięto część przejść granicznych z Ukrainą.

-_ Nasza cierpliwość ma swoje granice _ - cytuje kremlowskie źródła _ Kommiersant _. Dziennik dodaje, że chodzi o pojedynczy, precyzyjny ostrzał pozycji z których wystrzeliwane są pociski w stronę terytoriów Rosji.

Zobacz co dzieje się na Ukrainie:
Gazeta przypomina, że taką propozycję już wcześniej przedstawił wiceprzewodniczący Rady Federacji, izby wyższej rosyjskiego parlamentu, Jewgienij Buszmin. Na razie Moskwa ograniczyła się do wyrażenia ostrego protestu, w związku z ostrzałem posterunków granicznych, rosyjskiego miasteczka Donieck i śmiercią jego mieszkańca.

Czytaj więcej w Money.pl
Separatyści zajęli koszary na Ukrainie Żołnierze ukraińscy obronili magazyny, stołówkę oraz plac. W ręce napastników wpadły dwa samochody ciężarowe i cześć terytorium.
Nowy, przerażający bilans walk na Ukrainie Tylko w obwodzie donieckim w trakcie operacji antyterrorystycznej zginęło 225 osób.
Obserwatorzy OBWE w rękach separatystów Ich przetrzymywanie w Siewierodoniecku ma być dla rebeliantów gwarancją, iż siły ukraińskie nie rozpoczną szturmu na miasto, by przejąć nad nim ponownie kontrolę.
Ławrow: Kijów musi odwołać wojska Szef MSZ Rosji omówił sytuację na Ukrainie w rozmowie telefonicznej z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym.
Tagi: stosunki ukraina-rosja, donieck, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz