Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosja apeluje: Niech UE się obudzi i powstrzyma wojnę

0
Podziel się:

W Odessie doszło do masowego morderstwa, a Unia Europejska, ONZ, USA, Niemcy, Francja i Polska milczą w tej sprawie?

Rosja apeluje: Niech UE się obudzi i powstrzyma wojnę
(PAP/EPA)

Unia Europejska powinna się wreszcie obudzić i powstrzymać wojnę. Z takim apelem do liderów państw zachodnich zwróciła się na łamach _ Rossijskoj Gaziety _ jedna z czytelniczek.

Rządowy dziennik rosyjski pyta w tytule, przede wszystkim kanclerz Niemiec Angelę Merkel, ale i innych przywódców państw europejskich: _ Czy wam nie wstyd za wasze milczenie? _.

Gazeta pisze, że ojczyzną faszyzmu były Niemcy. Przytacza przykłady masowych zbrodni popełnianych przez hitlerowców i porównuje tamte wydarzenia do obecnej sytuacji na Ukrainie.

Jednocześnie rządowy dziennik krytykuje zachodnich polityków za ignorowanie krwawych wydarzeń na kijowskim Majdanie. _ Rossijskaja Gazieta _ zwraca się również z pytaniem do kanclerz Niemiec Angeli Merkel: czy wydarzenia w Odessie nie przypominają jej faszystowskich zbrodni, gdy palono ludzi żywcem i dobijano rannych.

_ W Odessie płonęli ludzie, tam gdzie Prawy Sektor krzewił europejskie wartości, a Barack Obama i europejscy przywódcy patrzyli na to w milczeniu i nie próbowali przerwać przelewu krwi _ - cytuje list czytelniczki rządowy dziennik.

Gazeta dodaje, że w Odessie doszło do masowego morderstwa, a Unia Europejska, ONZ, USA, Niemcy, Francja i Polska milczą w tej sprawie. Czytelniczka kończy swój list apelem do światowych liderów, aby ocknęli się i powstrzymali wojnę, póki nie jest za późno.

Czytaj więcej w Money.pl
Sikorski mówi już o wojnie. "Leje się krew" - _ Na Ukrainie użyto zaawansowanej broni. Słowo "wojna" zaczyna być w tym przypadku uprawnione. Należy pamiętać, że ten kryzys może się jeszcze znacznie pogłębić _- powiedział Radosław Sikorski.
Ashton chce śledztwa w sprawie Odessy Ashton zaapelowała o powściągliwość, aby nie dopuścić do pogorszenia sytuacji na Ukrainie.
Putin oczekuje od ONZ potępienia Ukrainy Prezydent odkreślił w rozmowie z Banem, że Rosja liczy na potępienie przez ONZ i społeczność międzynarodową działań Kijowa.
Separatyści apelują do Putina o pomoc _ - Ci którzy dążą do użycia armii, poniosą konsekwencje _ - ostrzega minister spraw zagranicznych Rosji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)