Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja reaguje na wydalenie swoich dyplomatów. Teraz uderza w Niemcy

0
Podziel się:

Współpracowniczka ambasady niemieckiej w Moskwie opuściła ten kraj z powodu działań w ramach retorsji ze strony władz rosyjskich.

Rosja reaguje na wydalenie swoich dyplomatów. Teraz uderza w Niemcy
(President of the European Council / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bFelDjFh

MSZ Rosji potwierdziło, że wydalono współpracowniczkę niemieckiej ambasady w Moskwie w odpowiedzi na _ nieprzyjazne działania niemieckich władz wobec pracownika jednego z rosyjskich przedstawicielstw dyplomatycznych w Niemczech _.

_ W ministerstwie nie wiążą informacji opublikowanej w niemieckich mediach z zaplanowaną na wtorek wizytą w Moskwie szefa niemieckiej dyplomacji Franka-Waltera Steinmeiera _ - napisała agencja TASS, cytując komunikat rosyjskiego MSZ.

W sobotę tygodnik _ Der Spiegel _ napisał, powołując się na źródło w niemieckim MSZ, że _ współpracowniczka ambasady niemieckiej w Moskwie opuściła ten kraj z powodu działań w ramach retorsji ze strony władz rosyjskich _. Według tygodnika ten krok władz rosyjskich jest odpowiedzią na wyproszenie z Niemiec rosyjskiego dyplomaty - pracownika konsulatu generalnego w Bonn.

bFelDjFj
Czytaj więcej w Money.pl
Putin zabiega o poparcie Berlina. Wspólnie będą... _ Pomyślmy o tym, jak dobre były stosunki niemiecko-rosyjskie w ostatnich 10 czy 15 latach. Nie wiem, czy kiedykolwiek wcześniej były one tak dobre jak wtedy _ - ocenił polityk.
Niemcy współpracują z Rosją. Mimo napięć Mimo napięć między Waszyngtonem a Moskwą realizacja rozpoczętych projektów agencji kosmicznych jest kontynuowana.
Aneksja Krymu nie tak zła, jak krytyka Putina Nawet kanclerz Angela Merkel odcięła się od kontrowersyjnych słów nimieckiego ministra finansów.
bFelDjFK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)