Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja nie chce zagranicznych organizacji

0
Podziel się

Opozycja i obrońcy praw człowieka twierdzą, że Kreml wykorzysta kontrowersyjne przepisy do walki ze swoimi oponentami.

Rosja nie chce zagranicznych organizacji
(Jedimentat44/flickr (CC BY 2.0))
bDZRkOut

Władimir Putin podpisał ustawę represjonującą zagraniczne firmy i organizacje. Dokument pozwala na wydalanie z Rosji organizacji i firm, które w ocenie urzędników godzą w podstawy ustroju konstytucyjnego państwa.

Opozycja i obrońcy praw człowieka twierdzą, że Kreml wykorzysta kontrowersyjne przepisy do walki ze swoimi oponentami.

Zagraniczne firmy lub organizacje, których działalność zostanie uznana za szkodliwą dla interesów i bezpieczeństwa państwa, zostaną zdelegalizowane, a ich konta zablokowane.

bDZRkOuv

Obcokrajowcy będą musieli opuścić Rosję, a obywatelom Federacji będzie groziło nawet do 6 lat łagru. W opinii deputowanych, nowa ustawa pozwoli skuteczniej bronić interesów państwa i praw obywateli.

Z takimi stwierdzeniami zgodził się także prezydent Władimir Putin, który wielokrotnie przekonywał Rosjan, że zagraniczne firmy i organizacje mogą być obcymi agentami, chcącymi wywołać w Rosji kolorową rewolucję.

Według gospodarza Kremla, podmioty finansowane z zagranicznych funduszy są narzędziem zachodnich państw w "geopolitycznych grach". Zdaniem niezależnych komentatorów, kontrowersyjna ustawa uderzy przede wszystkim w międzynarodowe organizacje monitorujące procesy demokratyczne w Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin podpisał "ustawę o niechcianych gościach" Pozwala ona rosyjskim władzom na uznawanie zagranicznych i międzynarodowych organizacji pozarządowych oraz firm za niepożądane na terytorium tego kraju.
Moskwa i Bagdad rozszerzają współpracę Na Kremlu rosyjski prezydent spotyka się dziś z premierem Iraku Hajderem al-Abadim.
Putin gotowy znieść embargo. Przełom? - Z powodu wzajemnych sankcji wszyscy ponoszą straty, nie ma w tym niczego dobrego - komentuje Putin.
bDZRkOuW
KOMENTARZE
(0)