Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja chce dialogu z Polską. Ma receptę

0
Podziel się:

Rosyjskie MSZ ma receptę na poprawę stosunków Moskwy z Warszawą. Wczoraj prezydent Władimir Putin, podkreślił, że stosunki te powinny zostać podniesione na nowy poziom.

Rosja chce dialogu z Polską. Ma receptę
(PAP/EPA)

W opinii rzecznika rosyjskiej dyplomacji Aleksandra Łukaszewicza w historii polsko - rosyjskich stosunków jest wiele trudnych momentów. Jednak jak przekonuje nie powinny one kłaść się cieniem na dialogu między naszymi państwami.

- _ Pamiętać o historii, szanować wzajemnie swoje interesy, przestać doszukiwać się zagrożenia ze strony Rosji i nie zajmować się nieprzyjaznymi akcjami, które utrudniają nasz dialog _ - taka według Łukaszewicza jest recepta na poprawę stosunków Moskwy z Warszawą.

Dyplomata podkreślił, że Rosja jest otwarta na taki dialog, który w jego opinii w ostatnich latach rozwijał się bardzo dobrze. Wspomniał przy tym współpracę ministrów spraw zagranicznych: Radosława Sikorskiego i Siergieja Ławrowa.

Łukaszewicz zwrócił się także do dziennikarzy, aby wspierali dyplomatów w polsko - rosyjskim dialogu i nie koncentrowali się tylko na krytyce. - _ Jest wiele kart w historii, które inaczej pokazują nasze stosunki, przedstawianie ich będzie sprzyjać współpracy między naszymi narodami i stworzy atmosferę otwartego dialogu i współpracy _ - dodał rzecznik rosyjskiego MSZ.

Wczoraj w podobnym tonie wypowiedział się prezydent Władimir Putin, podkreślając że stosunki Warszawy z Moskwą powinny zostać podniesione na nowy poziom.

KOMENTARZE
(0)