Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Roman Polański nadal będzie ścigany

0
Podziel się:

Reżyser jest ścigany od 1978 roku.

Roman Polański nadal będzie ścigany
(Everett Collection/EastNews)
bFemfNuJ

Sąd w Los Angeles odrzucił wniosek złożony przez adwokatów Romana Polańskiego o zamknięcie postępowania przeciwko niemu w sprawie oskarżenia o gwałt na nieletniej - poinformował dziennik Los Angeles Times.

Adwokaci zarzucili prokuratorom i sędziom, którzy od wielu lat prowadzą sprawę Polańskiego, _ poważne uchybienia _ w postępowaniu wobec reżysera.

Sędzia James Brandlin odrzucił jednak wniosek prawników reżysera, uzasadniając, że Polański jest osobą ukrywającą się przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości poza granicami USA.

bFemfNuL

Reżyser jest ścigany od 1978 r. Kiedy mieszkał w Los Angeles, wykorzystał seksualnie 13-letnią Samanthę Gailey (obecnie Geimer). W USA stosunek z nieletnią uznawany jest za gwałt. Polański przyznał się do winy, ale przed ogłoszeniem wyroku uciekł do Francji.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/m325077.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/roman-polanski-w-prokuraturze-bedzie,226,0,1649122.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Roman Polański w prokuraturze. Będzie ekstradycja? Amerykanie wystąpili do Polski o aresztowanie reżysera, który jest poszukiwany przez Interpol.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/m327054.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prokurator-w-l-a-odmowil-scigania-cosbyego,246,0,1678582.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Prokurator odmówił ścigania Cosby'ego W opublikowanym oświadczeniu biuro prokuratora okręgowego stwierdziło, że oskarżenie aktora przez zamieszkałą w Kalifornii Judy Huth przedawniło się i nie spełnia wymogów formalnych prawa stanowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/m84303.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sprawa-romana-polanskiego-adwokaci-zarzucaja,182,0,1678518.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Poważne uchybienia" w sprawie Polańskiego Reżyser zgłosił się do więzienia stanowego i został stamtąd po 42 dniach zwolniony.
bFemfNvm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)