Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rolls Royce dawał łapówki? Jest śledztwo

0
Podziel się:

Brytyjski koncern aerokosmiczno-zbrojeniowy poinformował, że współpracuje z państwowym Biurem do Spraw Poważnych Nadużyć w wyjaśnianiu domniemanej korupcji, jakiej dopuścili się jego zagraniczni pośrednicy.

Rolls Royce dawał łapówki? Jest śledztwo
(Igor Burchenkov/Dreamstime.com)
bEDcpUZN

Brytyjski koncern aerokosmiczno-zbrojeniowy Rolls Royce poinformował, że współpracuje z państwowym Biurem do Spraw Poważnych Nadużyć (Serious Fraud Office - SFO) w wyjaśnianiu domniemanej korupcji, jakiej dopuścili się jego zagraniczni pośrednicy.

Według komunikatu spółki jest jeszcze zbyt wcześnie, by przesądzać o wyniku śledztwa SFO, ale może ono objąć Rolls Royce i określone osoby. Komunikat deklaruje również pełną współpracę koncernu z prowadzącymi dochodzenie.

Rolls Royce podał, że przekazał SFO informacje, mające pomóc w wyjaśnieniu podejrzeń o przekupstwo i korupcję, dotyczących jego pośredników w Chinach, Indonezji i innych państwach zamorskich, których nazw nie ujawniono.

bEDcpUZP

_ - Chcę, by było absolutnie jasne, że ani ja, ani zarząd nie będziemy tolerować niewłaściwego postępowania biznesowego jakiegokolwiek rodzaju i podejmiemy wszelkie niezbędne działania, by wyegzekwować dyscyplinę. Jesteśmy spółką o nadzwyczajnych perspektywach i nie zaakceptuję żadnego zachowania, zagrażającego jej przyszłym sukcesom _ - głosi oświadczenie, jakie wydał prezes koncernu John Rishton.

Według cytowanego przez Reutera źródła bliskiego sprawie, wcześniej w tym roku SFO zwróciło się do Rolls Royce o zbadanie zarzutów, dotyczących korupcji w Chinach i Indonezji. Koncern wynajął w tym celu niezależną instytucję, a rezultaty jej dochodzenia, które ujawniło sprawy niepokojące, przekazał SFO.

W branży aerokosmiczno-zbrojeniowej pośrednicy wynajmowani są w krajach, gdzie dany producent nie ma rozbudowanej własnej infrastruktury. Zakres działania pośredników, jakimi mogą być firmy lub osoby indywidualne, sięga od sprzedaży produktów po ich obsługę serwisową.

Rolls Royce zajmuje po amerykańskim General Electric drugie miejsce na liście największych światowych wytwórców silników lotniczych.

bEDcpUZV
Czytaj więcej w Money.pl
Słynny reżyser w nietypowym projekcie To nie jedyna gwiazda zaangażowana w produkcję. Autorką scenariusza jest matka Keiry Knightley.
Wstydzą się Rollsa. Nie wejdzie do produkcji Po serii testów elektryczna limuzyna zebrała kiepskie recenzje, zwłaszcza ze względu na zasięg nie przekraczający 100 mil.
Rolls-Royce dla zakochanych. Za milion dolarów Stylowy kabriolet pochodzi z roku 1958 i w maju zostanie sprzedany na aukcji. Rolls jest prawdziwym unikatem - z taśmy produkcyjnej zeszły tylko dwa egzemplarze.
bEDcpVaq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)