Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rodzina prezydenta Tadżykistanu jeździ kradzionymi samochodami

0
Podziel się:

- Dzięki systemowi GPS niemieccy śledczy odszukali w Tadżykistanie około 200 skradzionych samochodów - powiedziała rzeczniczka władz Berlina Lisa Jani, potwierdzając informacje opublikowane przez Bild.

Rodzina prezydenta Tadżykistanu jeździ kradzionymi samochodami
(ec.europa.eu)

Niemieccy śledczy zlokalizowali w Tadżykistanie około 200 kradzionych samochodów; niektóre z nich należą do rodziny prezydenta Emomalego Rachmona - poinformował dziś niemiecki dziennik Bild.

Dzięki systemowi GPS niemieccy śledczy, uzyskawszy pozwolenia sądu w Berlinie i w Kownie na Litwie, odszukali w Tadżykistanie około 200 skradzionych samochodów - powiedziała rzeczniczka władz Berlina Lisa Jani, potwierdzając informacje opublikowane przez _ Bild _.

Policja zlokalizowała między innymi w Tadżykistanie 93 samochody marki BMW pochodzące z Niemiec.

Berliński senator Thomas Heilmann 23 maja powiadomił niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych, że większość z tych samochodów jest w posiadaniu _ osób, które mają rodzinne lub finansowe powiązania z rodziną tadżyckiego prezydenta _.

Według dziennika ambasador Tadżykistanu został wezwany do niemieckiego MSZ, ale resort odmówił skomentowania tej informacji, podając jedynie, że _ odbyły się rozmowy ze stroną tadżycką w sprawie współpracy w zakresie walki z przestępczością zorganizowaną _.

Ambasada tadżycka wydała komunikat, w którym stara się zdementować te informacje i oskarża _ Bild _ o próbę _ szargania reputacji państwa (tadżyckiego) i jego prezydenta _.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent podpisał ustawę o ochronie zwierząt Wprowadza ona m.in. kary za stosowanie mączek mięsno-kostnych do produkcji pasz.
"Polska krajem rządzonym przez populistów" Według prof. Leszka Balcerowicza, prezydent nie powinien podpisywać ustawy wprowadzającej zmiany w OFE.
Komorowski zbojkotuje igrzyska w Rosji? Prezydent zapewnił, że chodzi tylko o stałe zasady dotyczące jego uczestnictwa w wydarzeniach sportowych za granicą.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)