Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
magda
23.03.2012 18:00

Rodzice Madzi na konferencji. Atakują dziennikarzy

To reakcja, na informacje o nowych wątkach śledztwa w sprawie śmierci dziewczynki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAp/ Andrzej Grygiel)

[aktualizacja: 20:45]

*Rodzice sześciomiesięcznej Magdy z Sosnowca atakują media, które informują o nowych wątkach śledztwa w sprawie śmierci dziewczynki. Ojciec dziewczynki twierdzi, że jedyną osobą, która stoi murem za rodziną jest Krzysztof Rutkowski. *

Zajmujący się sprawą detektyw Krzysztof Rutkowski [na zdjęciu] zorganizował konferencję z udziałem rodziców sześciomiesięcznej Magdy, odniósł się do informacji_ Gazety Wyborcze _j. Rutkowski twierdzi, że informacje, które podała prasa powodują zagrożenie zdrowia i życia tych ludzi. - _ Co będzie, jeżeli Bartek nie wytrzyma i się powiesi? Zastanówmy się nad tym, co piszemy _- apelował detektyw.

Chodzi m.in. o informację o tym, że w mieszkaniu rodziców Magdy znaleziona została kartka z wydrukowanymi powodami, dla których warto pozbyć się dziecka.

_ - __ Bardzo mnie ciekawią dowody, które wypływają ze źródeł nieoficjalnych. Jak kartka, na której było kilkanaście powodów, dla których warto pozbyć się dziecka. Czy ja bym sobie coś takiego wydrukował, by każdy to zobaczył? _ - pytał Bartłomiej Waśniewski, ojciec Magdy. Opowiadał o tym, jak pod oknami jego mieszkania zebrał się tłum, który krzyczał: _ morderca! _

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/101/m204133.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/smierc;magdy;z;sosnowca;badana;przez;sledczych;nowe;watki,62,0,1050686.html) *Nowe fakty w sprawie śmierci półrocznej Magdy * Jedna osoba nie zgodziła się na badanie wykrywaczem kłamstw.

Ojciec odniósł się do informacji o tym, że na kilkanaście dni przed śmiercią dziewczynki ktoś z komputera matki Magdy wchodził w internecie na strony z informacjami o cenach dziecięcych trumien i sprawdzał wysokość zasiłków pogrzebowych. - _ Komputer kupiłem 10 dni wcześniej. Jakim cudem kilkanaście dni wcześniej z tego samego sprzętu wchodziłem na wyżej wymienione strony - _pyta Waśniewski. Dopytywany, czy wchodzili na te strony przed śmiercią Magdy, gdy miał już komputer, mówił że nie wchodził na strony z informacjami o pogrzebach dzieci.

_ - Mogę potwierdzić, że wchodziliśmy na stronę o zaczadzeniach. Szukaliśmy informacji o tym, jak palić w piecach. Weszliśmy m.in. na stronę straży pożarnej, gdzie prowadzona była wielka akcja na temat zaczadzeń. O objawach tego i jak się przed tym ustrzec _- mówił Bartłomiej Waśniewski.

Matka ojca Magdy odniosła się do doniesień o tym, że dziecko zginęło dwa dni wcześniej niż zostało upozorowane porwanie. - _ Dzień przed tym zdarzeniem dzwoniłam do syna, bo Madzi wyszedł nowy ząb i słyszałam przez słuchawkę gaworzenie _ - mówi kobieta.

Matka Magdy nie wypowiadała się w czasie konferencji. Mąż tłumaczył ją złym stanem psychicznym. Bartłomiej Waśniewski mówi, że ostatnie doniesienia mediów zakończyły się kolejną wizytą u lekarza i kolejnymi porcjami zapisanych leków.

Ojciec dziewczynki przyznał, że to on jest osobą, która nie zgodziła się na badanie wariografem. Przypomniał, że przeszedł takie badanie wcześniej, kiedy przeprowadzał je ekspert na zlecenie biura Rutkowskiego. Waśniewski zadeklarował, że podda się ponownemu badaniu, musi jednak wcześniej odstawić leki psychotropowe; chciałby też, aby prokuratura podała wyniki badania do publicznej wiadomości, by uciąć wszelkie spekulacje.

Pytany o wcześniejsze zapowiedzi Rutkowskiego, zgodnie z którymi rodzice Magdy mieliby skarżyć media rozpowszechniające nieprawdziwe informacje na ich temat, Waśniewski odpowiedział, że rodzicom chodzi przede wszystkim o to _ aby wszystko się uciszyło _. Jak mówił, mimo zmiany miejsca zamieszkania, po doniesieniach mediów pod oknami ich mieszkania gromadzili się wrogo nastawieni ludzie.

- _ Ta konferencja powinna być informacją dla prokuratury, co czują ludzie. Jak żyją. Jeżeli są jakiekolwiek dowody świadczące o udziale kogokolwiek w zabójstwie dziecka, powinny zostać podjęte stosowne czynności. Tą konferencją prokuratura rozpętała burzę medialną _- mówi Rutkowski.

Nowe wątki w śledztwie w sprawie Madzi

Dwa dni temu prokuratura poinformowała, że w śledztwie dotyczącym Magdy badane są różne wersje, w tym mówiąca o celowym i zaplanowanym pozbawieniu jej życia. Prokuratorzy badają też czy ktoś pomagał matce Magdy, Katarzynie W., w ukryciu zwłok. Matka dziecka jest dotychczas jedyną podejrzaną w sprawie. Ma zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dziewczynki.

_ - Istnieje prawdopodobieństwo współudziału osób trzecich co najmniej w ukryciu zwłok dziecka oraz w dalszych działaniach zmierzających do uniknięcia odpowiedzialności karnej przez sprawców lub sprawcę zgonu małoletniej _ - mówiła rzeczniczka prokuratury.

Prokuratura potwierdza, że w związku z uzyskanymi już opiniami dotyczącymi m.in. zawartości zabezpieczonych twardych dysków w komputerach rodziców dziewczynki i wynikami badania krwi Magdy na zawartość hemoglobiny tlenkowęglowej, przeprowadzono oględziny pieców i przewodów kominowych w mieszkaniu rodziców dziecka. Wkrótce ma być sporządzona szczegółowa opinia kominiarska. Śledczy nie podają jednak żadnych szczegółów w tej sprawie, zasłaniając się dobrem śledztwa.

Taką wersję zdarzeń znamy do tej pory Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: magda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz