Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rocznica katastrofy smoleńskiej. Tak będzie wyglądać organizacja

0
Podziel się:

Podczas uroczystości zostanie poświęcona pierwsza płyta z pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej - zapowiedział minister kultury Bogdan Zdrojewski.

Rocznica katastrofy smoleńskiej. Tak będzie wyglądać organizacja
(Krzysztof Białoskórski/orka.sejm.gov.pl)

Główne obchody trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej odbędą się w Warszawie w Bazylice Opatrzności Bożej.

Podczas uroczystości zostanie poświęcona pierwsza płyta z pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej - zapowiedział w radiowej Jedynce minister kultury Bogdan Zdrojewski.

- _ Zwróciłem się do kardynała Nycza o mszę i poświęcenie tej płyty w Opatrzności Bożej. Chciałbym, aby ta pierwsza płyta w Opatrzności Bożej do momentu uzyskania praw do terenu i lokalizacji tego pomnika w Smoleńsku _ - mówi Bogdan Zdrojewski.

Bogdan Zdrojewski tłumaczył, że rodziny ofiar katastrofy raczej wolą obchodzić rocznicę w Polsce. W związku z tym nie będzie oficjalnej pielgrzymki na miejsce katastrofy. .

- _ Dla mnie najistotniejsze są rodziny. Część rodzin rocznicę chce spędzić w Warszawie. Ten czas na uroczystościach organizowanych też przez Jarosława Kaczyńskiego. Część rodzin chce spędzić czas na grobach najbliższych w Krakowie, Gdańsku, czy innych miastach _ - dodaje minister.

10 kwietnia w drodze do Katynia rozbił się samolot z prezydentem i 95 członkami delegacji polskiej. W 3 rocznicę katastrofy w Katyniu zostanie odprawiona msza, a w Smoleńsku - zapalone znicze. Każdy, kto będzie chciał dotrzeć do Smoleńska, może liczyć na pomoc - mówił minister.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie naciskał Rosjan. Zażąda dokumentów? W programie oficjalnej wizyty Andrzeja Seremeta zaplanowano między innymi rozmowy z Prokuratorem Generalnym Rosji i szefem Komitetu Śledczego.
Kto z rządu organizuje rocznicę Smoleńska? Swoje obchody organizują m.in. Prawo i Sprawiedliwość, stowarzyszenie Solidarni 2010 oraz Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego.
To już 3 lata, a śledztwo wciąż w rozsypce Za miesiąc miną trzy lata od tragicznego wypadku lotniczego, jednak do dziś nie są znane ani rezultaty śledztwa, ani termin postawienia pomnika ku czci ofiar.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)