Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
smoleńsk
13.04.2012 09:16

Rocznica katastrofy smoleńskiej. Rozenek krytykuje Gowina

Rosja już przeprosiła za zbrodnię, a w interesie Polski jest utrzymywanie dobrych stosunków z tym krajem - uważa rzecznik Ruchu Palikota.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

*Władze państwowe godnie uczciły drugą rocznicę katastrofy - uważa rzecznik Ruchu Palikota. Obchody zorganizowane przez PiS poseł uznał natomiast za _ hucpę _ i element politycznej rozgrywki. *

Andrzej Rozenek powiedział w _ Sygnałach Dnia _ w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że proponowana przez PiS uchwała Sejmu, wzywająca Rosję do zwrotu wraku prezydenckiego Tupolewa, nie będzie miała żadnego znaczenia. Rosja nie może bowiem oddać wraku, dopóki nie zakończy się rosyjskie śledztwo w sprawie katastrofy. Poseł dodał jednak, że Polska powinna wywierać nacisk polityczny na Moskwę, aby szybciej zakończyła śledztwo i oddała dowody.

Mówiąc o oczekiwanym werdykcie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie zbrodni katyńskiej Rozenek powiedział _ dość już grzebania w przeszłości _. Dodał, że Rosja już przeprosiła za tę zbrodnię, a w interesie Polski jest utrzymywanie dobrych stosunków z tym krajem.

Rozenek powiedział, że jego partia chce dymisji ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, który jest przeciwko przystąpieniu Polski do konwencji Rady Europy o zapobieganiu przemocy wobec kobiet. Zdaniem Rozenka, Gowin jest za zachowaniem tradycyjnej roli kobiet, co im ubliża i ośmiesza Polskę przed światem. Poseł dodał, że jeśli konwencja trafi do ratyfikacji w Sejmie, to Izba ją zatwierdzi, gdyż opinia Gowina jest tylko jego prywatnym zdaniem.

Czytaj więcej w Money.pl
Siostrzeniec Gowina uciekł do Palikota _ PO odeszła od idei, które leżały u jej podstaw _ - oświadczył.
Tusk i jego ludzie uciekną przed Kaczyńskim. To pewne _ Prawdziwy premier _ dopiął swego, weźmie Warszawę - pisze Andrzej Zwoliński.
Prokuratura sprawdzi, czy umyto wrak TU-154 Celem nie było jakiekolwiek niszczenie elementów wraku, lecz tylko ułatwienie transportu.
Tagi: smoleńsk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz