Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Robert Biedroń zaprzysiężony na prezydenta Słupska

0
Podziel się:

Uroczystość odbyła się podczas sesji Rady Miasta. Zastąpił Macieja Kobylińskiego, który był prezydentem miasta przez minione 12 lat.

Robert Biedroń zaprzysiężony na prezydenta Słupska
(PAP/Piotr Wittman)
bEKMExAl

38-letni poseł Twojego Ruchu Robert Biedroń pokonał w drugiej turze wyborów posła PO Zbigniewa Konwińskiego. Na Biedronia zagłosowało 57,08 procent wyborców. Jego kontrkandydat otrzymał 42,92 procent głosów.

W swoim przemówieniu podczas sobotniej uroczystości Robert Biedroń obiecał ciężką pracę i zmiany w mieście. _ Najwyższy czas podwinąć rękawy i zabrać się do pracy; od teraz, od dzisiaj zaczyna się nowy etap w historii Słupska _ - mówił. Podkreślił i zaprosił do współpracy _ wszystkich, dla których najważniejszy jest Słupsk oraz jego mieszkańcy i mieszkanki _. _ Nareszcie zmiana, nareszcie działajmy razem dla Słupska _ - zaapelował na zakończenie swego przemówienia.

Na razie nie wiadomo, kto będzie wiceprezydentem miasta. Biedroń zapowiedział, że swoich współpracowników przedstawi w poniedziałek. W uroczystości wzięli udział m.in. przewodniczący Twojego Ruchu, Janusz Palikot, pomorski poseł tej partii z Gdańska, Piotr Bauć, a także matka prezydenta Słupska i wielu mieszkańców miasta.

bEKMExAn

Po ogłoszeniu zwycięstwa w wyborach, nowy prezydent Słupska w rozmowie z PAP powiedział, że za najważniejsze zadania uważa: oddłużenie miasta, pozyskiwanie unijnych środków na inwestycje i powołanie Instytutu Zielonej Energii. Zapowiedział też, że będzie skromnym prezydentem: limuzyny zamieni na rower.

Biedroń podkreślił, że mieszkańcy powinni przede wszystkim spodziewać się zmian w mieście. _ Powinni się spodziewać zmian, które sprawią, że te wszystkie złe rzeczy, które gnębiły to miasto i chyba niszczyły energię jego mieszkańców i nie dawały nadziei na przyszłość, się zmienią _ - tłumaczył. _ Najważniejsze, to zapewnić miejsca pracy, doprowadzić do tego, by Słupsk zaczął się rozwijać _ - dodał. Politolodzy, uznali zwycięstwo Roberta Biedronia w Słupsku za największą niespodziankę tegorocznych wyborów samorządowych.

Robert Biedroń, 38-letni poseł Twojego Ruchu z okręgu gdyńsko-słupskiego o urząd prezydenta Słupska ubiegał się z własnego Komitetu Wyborczego Wyborców Roberta Biedronia _ Nareszcie zmiana _. Jest absolwentem politologii i nauk społecznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Ukończył także Szkołę Liderów Politycznych i Społecznych oraz Szkołę Praw Człowieka przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jest także pomysłodawcą, współzałożycielem i wieloletnim prezesem Kampanii Przeciw Homofobii. W wyborach parlamentarnych w 2011 r. został wybrany na posła ziemi słupsko-gdyńskiej z listy Ruchu Palikota: otrzymał prawie 17 tys. głosów. Był pierwszym polskim parlamentarzystą, zdeklarowanym homoseksualistą.

Czytaj więcej w Money.pl
Robert Biedroń nowym prezydentem Słupska Na Biedronia swój głos oddało 15 308 wyborców. Z kolei na Zbigniewa Konwińskiego zagłosowało 11 511 osób.
Biedroń prezydentem. Palikot komentuje - _ Jego wygrana daje pozytywny efekt wizerunkowy dla Polski _- uważa lider Twojego Ruchu.
5 osób zgineło w wypadku pod Słupskiem Między Nową Dąbrową a Karznicą na trasie krajowej numer 6 doszło do zderzenia volkswagena golfa z TIR-em.
bEKMExAO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)