Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pis
03.12.2012 13:46

Rewolucja w PiS? Idą wielkie zmiany

Komitet Polityczny PiS, który jest ścisłym kierownictwem partii, straci część kompetencji. Co to oznacza?

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Komitet Polityczny PiS, który jest ścisłym kierownictwem partii, straci część kompetencji. Mają je przejąć nowe, wojewódzkie struktury ugrupowania.

Zmiany w statucie PiS będą wprowadzone najprawdopodobniej wiosną, podczas kongresu partii. Obecnie w PiS w terenie władzę sprawuje 40 zarządów okręgowych. Ponad nimi są władze centralne, w tym Komitet Polityczny, który m.in. nadzoruje lokalne struktury.

Jak dowiedziała się PAP, w PiS ma powstać 16 zarządów wojewódzkich. Przejmą one kompetencje komitetu politycznego, dotyczące nadzoru władz okręgowych.

_ - Obecnie nie ma szczebla pośredniego między okręgiem a komitetem politycznym. Wszystkie spory w okręgu są rozstrzygane na posiedzeniu kierownictwa partii. Centrala powinna zajmować się strategią, a nie lokalnymi konfliktami _ - powiedział PAP członek władz PiS.

_ - Nie chcemy tworzyć 16 silnych baronów na szczeblu wojewódzkim. Chodzi bardziej o władzę odwoławczą, która usprawni zarządzanie na poziomie województw, okręgów i przede wszystkim kierownictwa PiS, które wreszcie będzie mogło zająć się tym, co trzeba _ - podkreślił inny polityk zasiadający w komitecie.

Obecnie na poziomie ponadokręgowym działają rady regionalne, ale mają b. ograniczone, ogólne kompetencje. Do ich zadań należy m.in. _ reprezentowanie stanowiska PiS w sprawach wojewódzkich _ i _ koordynowanie działań na szczeblu wojewódzkim _.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS organizuje kolejny marsz. 13 grudnia Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości ma wyruszyć 13 grudnia o godz. 18 z placu Trzech Krzyży.
PiS ruszy na ulice. Zobacz, co szykują Przeciw ograniczaniu wolności: mediów i swobód obywatelskich oraz kondycji służby zdrowia ma przejść ulicami Warszawy II Marsz Niepodległości i Solidarności.
Kaczyński: To wielki wstyd. Dzieci są nieleczone Prezes Prawa i Sprawiedliwości dał Bartoszowi Arłukowiczowi tydzień na naprawę sytuacji. W przeciwnym razie...
Tagi: pis, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz